k2FtbBdWr1

Проведення операції «Нерест – 2017» та дотримання сезону тиші у 2017 році

813b432f99e06cba9714cb871aee05be

Відділ агропромислового розвитку інформує, що протягом квітня-червня проводитися операція «Нерест – 2017».

Операція «Нерест – 2017» спрямована на заборону вилову риби та інших водних біоресурсів у рибгосподарських водних об’єктах Львівщини.

Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. В цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок.

На нерест риби впливають чимало чинників, одним з основних чинників є температура води. Для кожного виду риби діапазон температур свій. Якщо температура несприятлива – вода дуже тепла або, навпаки, занадто холодна, – нерест може взагалі не розпочатися або пройти частково.

Нерестовий період триватиме в залежності від басейну річки, до якого належить водойма:

– з 1 квітня до 20 травня – в басейні річок Західний Буг, Сян та Стир;

– з 1квітня до 10 червня – в басейні ріки Дністер та на всіх водосховищах і технічних водоймах;

– з 1 квітня до 30 червня – в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені).

Любительське рибальство дозволено в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у чітко визначених ділянках водойм області.

Окрім цього, на рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах забороняється проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.

Водночас повідомляємо, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: