k2FtbBdWr1

Приємно, що ви турбуєтесь про зміцнення української армії і частина ваших досліджень присвячена цьому – Президент юним винахідникам

1

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з талановитою молоддю оглянув представлені зразки досліджень і розробок та відзначив, що частина з них була присвячена допомозі українським воїнам-захисникам.

«Мені приємно, що зараз ви у віці 15-18 років турбуєтесь як нам зміцнити нашу армію і частина ваших досліджень присвячена (цьому – ред.). Починаючи від електронних розробок і завершуючи каркасним будівництвом, які будуть швидше дозволяти розгортати військові частини армії України. Це правильний шлях і правильний напрямок. І ще – дуже важлива річ», – наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що у листопаді Верховна Рада підтримала його пропозицію щодо створення Фонду з підтримки освітніх і наукових програм для молоді. «Для чого він створений? Для того, щоб діти, в тому числі з родин, які мають обмежений ресурс, мали можливість отримати бюджетну фінансову підтримку Фонду, щоб поїхати на курси, навчання за кордон», – наголосив Петро Порошенко. Зокрема, це стосується вивчення мов. Водночас він зауважив, що це не стосується англійської, яка вже стала базовою і зараз її мають знати всі. «Вивчити наприклад арабську, японську, китайську. Це надзвичайно важливо. Продовжити через отримання грандів наукові розробки в найкращих наукових центрах світу не за рахунок коштів бюджетів інших країн, а за рахунок коштів державного бюджету», – сказав він.

«Перед вами відкриваються зараз абсолютно всі двері», – додав Глава держави.

Серед реформ, які відбуваються в державі, Президент також відзначив запровадження нової української школи, яка навчає вчитись, думати і бути креативними. Петро Порошенко нагадав, що за ініціативи Першої леді Марини Порошенко та за підтримки благодійного Фонду Порошенка, разом із залученням коштів державного бюджету була започаткована програма розвитку інклюзивної освіти та медицини.

«Чому? Тому що діти з особливими потребами, які раніше були просто викинуті з суспільного життя, на сьогоднішній день – кожен з вас вже має можливість в цьому переконатися – повертаються до шкіл, стають нормальними членами суспільства, користуються шаною і повагою. Але саме головне – перед ними відкривається великий світ», – наголосив Президент. Глава держави зазначив, що це позитивні зрушення для всіх дітей, адже таким чином вони навчаються жити в цивілізованому європейському суспільстві.

Президент також подякував тим, хто приїхав на зустріч і продовжує займатися наукою і освітою, навіть коли їхні домівки захоплені країною-агресором. «Вони є тим якорем, який тримає український Донбас і забезпечує повернення України і українського суверенітету туди після звільнення, яке обов’язково і дуже скоро буде», – зауважив Петро Порошенко.

Окремо Президент відзначив важливість підтримки молоді, яка хоче себе присвятити творчості. Глава держави зауважив, що за останні 5 років було суттєво збільшено через квоти на радіо і телебаченні кількість україномовного продукту. «У шорт-листі на «Оскар» є український фільм. На «Венеційському бієнале» українці беруть участь…, збирають повні концертні зали і аншлаги на виставах. Це те, чому я радий і що хочу бачити», – сказав він.

Петро Порошенко також відзначив важливе історичне значення створення об’єднаної Православної церви України. «Це церква українська і для всіх вона відкрита. Це диво… і це також є запорукою змін на краще. Де-факто є другою незалежністю – була державна незалежність, а зараз духовна», – наголосив Президент.

Глава держави закликав юних талановитих українців вірити в силу України, українську єдність і силу Господа.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На оздоровлення дітей – майже 600 тисяч гривень із обласного бюджету
На Львівщині вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного
На Львівщині вшанували пам'ять В’ячеслава Чорновола
На Львівщині відбувся ІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль «Фольклорний передзвін»
Підприємства Львівщини, що здійснюють операції з нерухомим майном, сплатили до бюджетів 1,6 млрд грн...
Президент ініціює створення робочої групи з вирішення проблем кримськотатарського народу