k2FtbBdWr1

Привітання Олега Синютки з нагоди Дня Незалежності України

1

Шановна львівська громадо, дорогі гості нашого краю!

Я сьогодні маю велику честь промовляти не тільки від себе, а й від голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, який сьогодні у Сєверодонецьку у рідній нам Луганській області, на Слобожанщині, вітає всіх мешканців Луганщини з Днем нашої Незалежності.

Сьогодні для кожного українця надзвичайний день. Це день нашої слави, нашої звитяги, самоствердження кожного з нас – 26-та річниця Незалежності України.

В одну історичну мить увібрано всю силу і велич поколінь, які спокон віків живуть на нашій землі. Ми гордимося, що наша Незалежність – не здобуток 21 століття. Вона вигартувана мечами і списами Володимира Великого та короля Данила, шаблями і пістолями Богдана Хмельницького й Івана Богуна, звитягою Січових Стрільців та вояками Української Повстанської армії. Незалежність увібрала у себе могутність Київської Русі та древнього Галича, сміливість козацького війська і силу духу шістдесятників, мудрість наших ракетобудівників і мистецький арсенал корифеїв пера і сцени.

Незалежність базується на споконвічних християнських цінностях, які є «плоть від плоті та кров від крові» нашого народу. Ми спадкоємці великих традицій багатьох поколінь, які цеглинка за цеглинкою будували храм нашої Незалежності. І мусимо усвідомити, що тепер настала наша пора – пора покоління 21 століття продемонструвати, чи гідні ми слави предків, чи маємо право бути рівними і вільними у сьогоднішньому складному світі, чи спроможні ми вберегти нашу самобутність. Гідні! Маємо право! Спроможні! І це довели усі 26 років нашої Незалежності.

Ніколи нація, яка не самовдосконалювалась, не бажала бути модерною і сучасною, врешті нація, яка не відбулась і не повірила у себе, не змогла б зупинити агресора за тисячі кілометрів від Львова. На першому рубежі нашої оборони народ відродив силою духу та волонтерською пожертвою українське військо. І зараз це одна з найкращих, найбоєздатніших армій світу. Ми з гордістю сьогодні на параді дивилися і порівнювали наших вояків з військовослужбовцями країн-партнерів України, в тому числі Великої Британії, Канади та Сполучених Штатів Америки. Розуміємо, що українське військо стало нашою гордістю і здатне подолати агрессора і вигнати його з нашої землі.

Ми гордимося, що сьогодні звання Героя України удостоєний випускних нашої Академії Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного – лейтенант Василь Тарасюк. І це ще одне підтвердження військової традиції Галичини.

У горнилі боротьби одна з найбільших відповідальностей лягає на нас, галичан, мешканців Львівщини, адже ми маємо амбіції не лише П’ємонта українства та локоматива руху України до Європейського співтовариства, але й є взірцем громадянського суспільства – вільного , модерного, без корупції та зневаги, а із справжньою тяглістю поколінь та самобутнім українським народним колоритом. І ця роль Львівщини залежить від кожного з нас. На тому місці, де нас визначила доля та праця, хист і професійність кожної людини. Тому влада повинна бути прозорою, справедоивою, професійною та чесною, щоб ніхто не міг дорікнути, а лише надавав підтримку діям і реформам. Правоохоронці мають бути зразком порядності, об’єктивності та неупередженості, без жодного натяку на корупцію, а навпаки – з кредитом довіри та надії. Бізнес – це взірець сучасних технологій, ефективності, швидкості та правильних управлінських рішень. Наука повинна бути глибокою, фундаментальною, із сучасними підходами до методики, здатною реалізовувати найкращі практики. Молодь – спадкоємцем традицій і водночас рушієм, двигуном та невичерпною еннергією руху вперед. Врешті, кожен з нас повинен прагнути і стати гордістю родини, сім’ї та нащадків. Бо ми талановиті, працьовиті та здатні збдувати державу, в якій хочеться жити та яку велика честь захищати.

Шановні пані та панове тут, у серці княжого Львова, зживімося із думкою про те, що немає перепон, які не можна подолати. Немає сил, які змогли б зупинити нас. Ми горді з того, що живемо в державі, яка святкує 26-ту річницю Незалежності, але має тисячолітню історію. Сповідуємо цінності які перевірені часом, пройшли горнило історії та утвердились у цивілізованому світі. Маємо у світі партнерів, які розуміють, що ми сьогодні боронимо Європу від чергової навали ординців, тому простягнули нам руку допомоги. Врешті, остаточно рвемо пута Російської імперії зла і завершуємо не просто декомунізацію, а позбавляюємося комплексу меншовартості та хуторянства.

Давайте спільно, разом усвідомимо, що вже 1 вересня, коли наші діточки підуть до школи, рівно за тиждень почне діяти повномасштабна Угода про Асоціацію України із Європейським Союзом. І рів, який ми будуємо на східному кордоні України стане не земляним, а стане цивілізаційним вибором кожного українця. Це той цвях у домовину російського агресора, який остаточно дасть зрозуміти усьому світові, що курс України на євроінтеграцію, на Євроатлантичний оборонний альянс – єдиноможливий, стратегічний і буде реалізований.

Нам є чим гордитись в історії. Нам є з кого брати приклад серед українських історичних постатей та сучасників. Нам є що захищати!

З Днем Незалежності суверенна, соборна Україна! Слава Україні! Героям Слава!


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львові відбувся семінар для батьків, які виховують дітей з вадами розумового розвитку
Львівщина отримала 227,1 млн грн субвенції на виплату державних допомог
Завтра у Службі автодоріг Львівщини публічно розкриють конкурсні пропозиції на ремонт траси "Ль...
Свірзьке лісництво поповнилось новими насадженнями
Військових медиків привітали з річницею створення Військово-медичного клінічного центру
Державний реєстр виборців Кам’янка-Бузької РДА інформує