k2FtbBdWr1

 Реалізація і захист прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України

Кабінетом Міністрів  України  16.12.2015 року прийнято Постанову за  №1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України»,  якою передбачено реорганізацію шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в Кам’янка-Бузькому районі та управління Пенсійного фонду України в Радехівському районі. На підставі наведеного 29.03.2016 року, внесено запис  в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на юридичну особу  Кам’янка-Бузьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області.

Одним із основних пріоритетів Кам’янка-Бузького об’єднаного управління  Пенсійного фонду України Львівської області є реалізація конституційного права громадян на звернення, підвищення якості обслуговування та захисту прав людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України.

З метою зручності обслуговування громадян в Кам’янка-Бузькому об’єднаному управління, як в місті Радехові так і в місті Кам’янці-Бузькій, діють громадські приймальні громадян, консультації з питань пенсійного забезпечення надають спеціалісти відділів  обслуговування громадян, які працюють за принципом «єдиного вікна». А також, функціонують постійно діючі «гарячі» телефонні лінії. В об’єднаному управлінні працюють 2 приймальні

Об’єднане управління багато працює над покращенням обслуговування громадян, намагається оптимізувати тривалість прийому, роз’яснює пенсіонерам та платникам нюанси законодавства, спеціалісти управління дають якомога ширшу інформацію з тих питань, що цікавлять громадян.

Кожний громадянин, який звертається до органів Пенсійного фонду має право:

– подавати заяви, скарги, пропозиції з питань, що стосуються пенсійного забезпечення;

– пенсіонери в приміщенні органів ПФУ мають право знайомитися з матеріалами своєї пенсійної справи, отримувати від працівників управління інформацію про своє пенсійне забезпечення, яка відома органам Фонду;

– при зверненні за призначенням пенсії громадяни мають право подавати заяви про призначення пенсії з необхідними документами через представника, який діє на підставі доручення;

–  отримати письмове повідомлення про призначення пенсії або про відмову в її призначенні з обґрунтуванням причин відмови;

– отримувати пенсійне посвідчення встановленого зразка;

– обрати організацію, яка буде здійснювати виплату та доставку пенсії (поштове відділення або банківські установи), одержати пенсію у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія;

– на виплату пенсії за 6 місяців наперед у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон тощо.

– громадяни, мають право оскаржувати рішення ПФУ до вищестоящих органів Пенсійного фонду України, звертатися до суду зі скаргою на дії або бездіяльність органів ПФУ, їх посадових та службових осіб.

З метою оперативної взаємодії працює офіційний інформаційний портал електронних  послуг Пенсійного фонду України.  Зареєструвавшись на веб-порталі кожна застрахована особа має змогу  в своєму «особистому кабінеті»  отримати наступну інформацію:

– перелік страхувальників, які подавали відомості в систему персоніфікованого обліку,

– суму заробітку, з якого сплачено страхові внески,

– відмітки про сплату страхового (єдиного) внеску,

– відомості про спеціальний або пільговий стаж.

Пенсіонери на веб-порталі можуть отримати дані з власної пенсійної справи, вид і суму пенсії, надбавки, підвищення, індексації та інші доплати, а також і норми Законів,  на підставі яких призначено пенсію.

Окрім цього, на веб-порталі є багато довідкової інформації.

Кам’янка-Бузьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області постійно інформує населення, через засоби масової інформації, про зміни в пенсійному законодавстві та надає роз’яснення чинного пенсійного законодавства.

Кожний громадянин, який звертається до управління Пенсійного фонду, має право на шанобливе ставлення до себе з боку працівників, безперешкодно подавати заяви, скарги, пропозиції з питань, які стосуються пенсійного забезпечення; звертатись на особистий прийом до керівників та спеціалістів органів Пенсійного фонду; оскаржувати рішення органів Пенсійного фонду нижчого рівня до органів Фонду вищого рівня або в судовому порядку.

На інформаційних стендах в об’єднаному управлінні громадяни мають можливість отримати інформацію про умови і порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, сплату страхових внесків, відшкодування пільгових пенсій, про зразки бланків, заяв, інших документів необхідних для призначення (перерахунку) пенсій, графіки прийому керівним складом об’єднаного управління, інформацію про місцезнаходження та контактні телефони головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Пенсійного фонду України.

Постійно здійснюється моніторинг змісту та якості інформаційно – роз’яснювальних матеріалів, розміщених в місцях для прийому та обслуговування осіб, які звертаються в об’єднане управління.

З метою більш повної реалізації прав громадян на звернення і проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи щодо пенсійного забезпечення керівним складом управління постійно здійснюється згідно графіку щоденний особистий прийом та виїзні прийоми.

Отже,  постійне підвищення якості обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України, забезпечення повноти та оперативності відповідних послуг є одним із пріоритетів в роботі Кам’янка-Бузького об’єднаного управління Пенсійного фонду Львівської  області.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: