k2FtbBdWr1

«Реформа децентралізації насамперед покликана забезпечити розвиток ОТГ»,- Ростислав Замлинський

1

Про впровадження реформи децентралізації та перспективи її розвитку говорили сьогодні, 10 липня, у Львівському Центрі розвитку місцевого самоврядування. Зокрема, як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, першочерговим завданням реформи є розвиток громад.

«Реформа децентралізації насамперед покликана забезпечити розвиток ОТГ і дати можливість людям самостійно управляти і визначати напрямок руху громади. Станом на 1 липня, на казначейських рахунках всіх ОТГ є 280 мільйонів гривень. З них  – кошти спеціального фонду, а це кошти розвитку, складають майже 25 мільйонів гривень. Це забезпеченість фінансовим ресурсом. Із загального фонду також відповідно фінансується певна додаткова частина по тих чи інших капітальних видатках. Це їхня фінансова спроможність і вона з кожним роком та місяцем збільшується», – розповів Ростислав Замлинський.

Зокрема, Ростислав Замлинський зупинився на розвитку інфраструктури, освіти, адміністративних послуг ОТГ.

«Упродовж 2016-17 років із 68 закуплених “школяриків” 23 було передано ОТГ. Це дуже важливо, адже одна із основних функцій, яка реалізовується на території ОТГ, це – освітня функція. І, коли формується паспорт ОТГ, держава визначила брати до уваги кількість дітей дошкільного і шкільного віку. Це майбутні покоління, які розвиватимуть громаду. Тут важливо дати якісну освітню послугу та інструмент для її забезпечення. У 2018 році планується закупити 33 школярики і третину з них скерують на ОТГ, – розповів Ростислав Замлинський. – Упродовж 2016-17 років, якщо говорити про видатки на капітальні інвестиції,  середніх і великих об’єктів, які було зреалізовано на території ОТГ, є 37. Це об’єкти від мільйона і більше, де дійсно був комплексний підхід».

«Законодавець передбачає створення Центрів надання адміністративних послуг. На території 35-ти ОТГ вже відкрилися і функціонують ЦНАПи. Куди мешканці безпосередньо звертаються і отримують ті чи інші довідки, дозволи та інше. Це і економія часу, грошей»,  – додав він.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: