k2FtbBdWr1

В Україні офіційно з’явився День батька, цьогоріч воно припадає на 16 червня

день батька 3

 

Усі ми добре знаємо, що людина сильна тоді, коли вона не одинока, коли у неї є сім’я. Батько і мати – це два лебедині крила нашого життя, наша опора, де в сузір’ї братиків і сестричок, під опікою найрідніших, дитина має найбільше шансів на душевний комфорт. Тато і мама – найрідніші люди у житті кожного з нас. Без мами і без тата не може з’явитись на світ людина. Їм ми завдячуємо всім, чого досягли.

Сьогодення ставить перед нашим суспільством вимогу утвердження паритетності між жінками і чоловіками, подолання гендерних стереотипів у суспільстві та сім’ї. Доведеним фактом є те, що як чоловік, так і жінка відповідальні перед суспільством і державою за виховання дітей, вони є рівними у своїх правах і обов’язках. Якщо суспільство і держава концептуалізує сучасну сім’ю, як партнерську, а не тоталітарну (домінаторну), що будується і має перспективи формуватися на принципах гендерної рівності, то вони мають констатувати рівну значимість і рівну відповідальність матері і батька перед дитиною, а отже і виражати це у відзначені їх у Дні Матері і Дні Батька. Віддаючи належне лише одній стороні — матері, держава яка прагне розглядати себе європейською, в такій спосіб, заперечує це на практиці. Це суперечить концепції прийнятого Закону України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні” та Сімейному кодексу України. Зміщення акценту лише на роль матері веде до применшення значущості ролі в сучасній українській сім’ї чоловіка, як батька. Тільки в єдності ролі матері і ролі батька формується міцність суспільства і держави. Замовчування однієї із складових батьківства ставить матір і батька в становище нерівної відповідальності.

Звичайно, роль батька у народженні та вихованні дітей ніким не заперечується, але сучасний соціум сприймає потребу залучення чоловіків до участі по догляду за дитиною досить інертно. Що є результатом усталених поглядів на роль чоловіка та жінки в сім’ї, де чоловіка стереотипно вбачають заробітчанином та утримувачем, а жінку — домогосподаркою та вихователькою. Проблеми догляду за дітьми, виховання підростаючого покоління суспільством традиційно сприймаються, як жіночі. Між тим, батько потрібен дітям нарівні з матір’ю, як вихователь, як носій одвічних родинних традицій тощо. Як дерево без догляду садівника росте диким чагарником, так і молода людина без батьківських настанов, без твердої батьківської руки росте обділеною. Тримаючись за тверду татову руку дитина робить свої перші крокив житті, звідси виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого народу. Кожен маленький хлопчик прагне бути схожим на свого батька — сильного, розумного, люблячого, дбайливого господаря сім’ї. А кожна маленька дівчинка мріє вийти заміж за чоловіка з чудовими татовими рисами характеру. Наші діти поки ще перебувають у чарівному неповторному світі дитинства, насолоджуються його чудовим смаком. Сьогодні вони присвячують своєму татові прекрасні пісні з найсвітлішими та найдобрішими побажаннями. Впевнена, що татусям буде дуже приємно їх почути від своїх найрідніших кровиночок. Споконвіку батько в сім’ї вважався господарем. На нього покладалися обов’язки піклуватися про родину, забезпечувати її та захищати. Батьків приклад мав у родині надзвичайно велике та важливе значення. Особливо хлопчики намагалися наслідувати батька, бути таким, як він. Тато – людина з сильним характером, міцними руками. Людина, якій під силу все зробити, полагодити. І де не глянеш, в хаті чи у дворі — скрізь видно татову міцну, вмілу руку.

День матері в Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000-го року, у другу неділю травня. Це свято – чудова нагода приділити найріднішій людині увагу та сказати теплі слова, на які зазвичай не вистачає часу. Тато для кожної дитини є таким же важливим як і мама, тому свято повинно бути і в тата. День батька святкують у 80 країнах світу. Відзначення Дня Батька у світі не має однієї дати. Подібно до Дня Матері, дні або дати з відзначення Дня Батька кожна країна визначає виходячи з власних особливостей і цілей. В Україні це свято неофіційно відзначали або у третю неділю червня, або у третю неділю вересня.

Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2019 року №274/2019, щороку у третю неділю червня відзначається День батька. Відзначення на державному рівні Дня Батька – формуючий і виховний фактор відповідального батьківства, несе в собі виховний вплив для чоловічого соціуму. Беззаперечним фактом є те, що відзначення Дня Батька дасть позитивну мотивацію на перспективу, а саме — високе значення і покликання батька як важливої фігури сучасної сім’ї. Сьогоднішні дівчатка і хлопчики — це завтрашні Матері і Батьки. Тому щоб дівчатка і хлопчики могли розвинути свій потенціал, вони повинні виховуватися в умовах рівності. Щоб стати рівноправними, вони вже зараз мають визнати право на гідність і цінність людської особистості чоловіка-батька і жінки-матері як рівнозначних і взаємодоповнюючих у сім’ї, суспільстві, державі. Державне ставлення до такої рівності посилюється поряд з відзначенням Дня Матері і потребою у відзначенні Дня Батька. Введення Дня батька в суспільне життя українців – це перш за все підтримка чоловіків і залучення їх до активного сімейного життя, стимул до того, щоб члени кожної родини об’єдналися і стали єдиним і нероздільним  цілим.

Отож, наші дорогі Батьки, служба у справах дітей Кам’янка-Бузької райдержадміністрації щиросердечно вітає Вас зі святом! День батька  – це той день, коли ми маємо нагоду звернутись з добрим словом до всіх татусів, висловити  їм свою вдячність, свою увагу та повагу!

Горе чи нещастя, чи біда яка —
Всіх нас виручає татова рука.
Татова правиця знає труд і піт.
Із руки цієї ми йдемо у світ.

Рідна, ніжна, щира, добра і міцна.
У життя дорога з нею не страшна.
Без руки цієї горе в світі жить.
Вслід за сиротою щастя не біжить.
Як підеш у люди, що б там не було,
Хай в тобі не згасне батькове тепло.

Дорогі діти, привітайте своїх татусів з Днем батька та нагадаєте їм про свою любов. І робіть це не лише на свята, а щодня! З належною шаною і вдячністю складіть батькам подяку за всі їх труди і зусилля. Адже без Батька, без Матері, без Сім’ї нема щастя на землі!

не забудьте привітати татусів зднем батька

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: