k2FtbBdWr1

Роботи відомих митців презентували на виставці художнього скла «E-Glass»

1

У PM Gallery відбулось відкриття виставки колекції міжнародних симпозіумів художнього скла «E-Glass». Експонують роботи відомих польських, словацьких, американських, українських та чеських митців, створені під час мистецьких пленерів та симпозіумів у різних гутах польсько-чеського пограниччя нижньої Сілезії.

У рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові вперше представили виставку-ретроспекцію напрацювань європейських симпозіумів «Eko-Glass».

Професійні художники, студенти і майстри гутники щороку спільно працюють над створенням мистецьких об’єктів з художнього скла у розпал туристичного сезону в горах Польщі і Чехії: в Лісовій гуті в Шклярській Порембі, гуті кришталю «Юлія» в Пеховицях, туристичній станції «Орлє» в Якушицях і гуті «Мартін Стефанек» у Десні (Чехія).

Ідея проведення симпозіуму саме на цих теренах зародилась ще у 2008 р. Скло на землях Карконоського пограниччя виготовлялось упродовж сотень років, починаючи з XIII-XIV ст. Сьогодні на території Чеської Республіки на цій території функціонують такі потужні осередки склярства як Яблонець над Нисою, Пелехов, Десна, школа гутництва у Желізному Броді.

Довідково:

Міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються кожних три роки з 1989 р. та є найтривалішим у світі безперервним заходом художників-склярів. За цей період у заході взяли участь 254 художники з 32 країн, а колекція зібраних робіт налічує понад 350 одиниць і належить до найцінніших у світі збірок сучасного художнього скла. Цього року минає 30 років неперервної діяльності Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На Львівщині стартував Форум девелоперів
Найбільше коштів з обласного бюджету скерували на ремонт та утримання автодоріг
З нагоди Всесвітнього дня футболу на Львівщині відзначили провідних фахівців спортивної гри
З нагоди відкриття Львівського медичного форуму відбулась Колегія департаменту охорони здоров’я
Львівщина підписала перші угоди з Національною службою здоров'я України
Львівщина – серед лідерів з виконання обсягів робіт на дорогах місцевого та комунального значення