k2FtbBdWr1

Ростислав Замлинський обговорив із громадськістю питання об’єднання громад

1

Сьогодні, 24 жовтня, біля будівлі Львівської облдержадміністрації зібралися активісти, які висловили свою позицію щодо можливості утворення в межах деяких районів Львівщини об’єднаних територіальних громад (ОТГ), зокрема в Перемишлянському районі – Дунаївської ОТГ.

За словами першого заступника голови ЛОДА Ростислава Замлинського, в проекті Перспективного плану, який був затверджений минулого року, облдержадміністрація подавала серед 162 ОТГ і Дунаївську громаду, але Кабінет Міністрів України її не затвердив.

“Зараз, після доопрацювання проекту Перспективного плану, облдержадміністрації пропонує по Перемишлянському району сформувати дві ОТГ – Бібрську і Перемишлянську міські громади. Така позиція сформована на основі вивчення кадрового і транспортного забезпечення і проведених фінансових розрахунків тощо, – наголосив посадовець. – Але це не означає, що громади не можуть формувати ОТГ. Потрібно тільки пройти усі необхідні процедурні кроки. Громади самі вирішують за принципом добровільності як їм об’єднуватися”.

Крім того, Ростислав Замлинський зауважив, що до ЛОДА документи на отримання висновку щодо об’єднання по Дунаївській ОТГ не надходили.

Наприкінці зустрічі перший заступник ЛОДА зауважив, що облдержадміністрація готова сприяти всім громадам, що хочуть об’єднатися, пройти цю процедуру. “Ми надаємо методичні рекомендації, інформаційну підтримку, але ЛОДА не буде приймати рішення замість місцевих депутатів, сільських голів”, – підсумував Ростислав Замлинський, закликавши ініціативну групу до конструктивної співпраці.

Слід зазначити, що на заході були представники с. Розвадів, м. Щирець, с. Звинигород, с. Рихтичі. А на запитання Ростислава Замлинського чи присутні представники місцевої влади с. Дунаїв – ніхто не зголосився.

Нагадаємо, що станом на сьогодні на Львівщині сформовано 16 об’єднаних територіальних громад. 15 із них мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Ще одна, Ходорівська громада, в якій вибори провели у березні, почне працювати з 1 січня 2017 року. Крім того, ще в 6 ОТГ на грудень цього року призначено вибори.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Запрошуємо регіональних підприємців до участі в Міжнародній виставці-ярмарку «Брест. Співдружність -...
Техніка АТО. Кінотеатр на передовій
Юні прикордонники нашого району змагалися у Великомостівському Кінологічному навчальному центрі
Львівська ОДА та Держгеонадра підписали меморандум про співпрацю
Залучення міжнародної технічної допомоги та успішна реалізація проектів на Львівщині
ОЛЬГА ОНІЩУК: ДЕРЖАВНИМ РЕЄСТРАТОРАМ, ЯКІ СПРИЯЛИ РЕЙДЕРСТВУ, АНУЛЮЮТЬ ДОСТУП ДО ДЕРЖРЕЄСТРІВ ДОВІЧН...