k2FtbBdWr1

Розпочав роботу проект Міжнародної фінансової Корпорації IFC «Аграрні розписки в Україні»

1

У рамках реалізації програми з розвитку фінансування аграрного сектору Міжнародною фінансовою Корпорації (IFC, група Світового банку) в Україні та за підтримки голови облдержадміністрації  у Львівській області розпочав  роботу проект з впровадження аграрних розписок, презентація якого відбулась 23 січня 2018 року в сесійній залі Львівської обласної ради.

Про це повідомила начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Галина Антоняк.

За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України проект уже впроваджено у 8 (восьми) областях. Очікується, що до початку весняного сезону 2018 року аграрні розписки працюватимуть у кожній області.

Метою проекту є покращення  та спрощення доступу  до джерел фінансування малих та середніх агровиробників.

Завдання проекту – залучити фінансування до сільськогосподарського сектору завдяки новому інструменту.

Для сільськогосподарських виробників  аграрні  розписки забзпечують:

– спрощений доступ до фінансових та матеріальних ресурсів;

–  можливість попереднього продажу сільськогосподарської продукції;

–  можливість збільшення обсягу заставного майна та зменшення залежності від кредитів;

–  можливість управління валютними та ціновими ризиками;

–  можливість виходу на нових споживачів та постачальників.

Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю.

Аграрні розписки поділяються на два види – товарні та фінансові. За фінансовою розпискою розрахунок відбувається грошима, за товарними – частиною зібраного урожаю.

Кредит по аграрній розписці повертається за рахунок майбутньої сільськогосподарської продукції (товарні аграрні розписки) або надходжень від її продажу (фінансові аграрні  розписки). Кредит забезпечується  майбутньою сільськогосподарською продукцією, що вирощується  на земельній ділянці, визначеній кадастровим номером та на яку має право сільгоспвиробник.

За своєю суттю – це угода між сільськогосподарськими товаровиробниками (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником товарно-матеріальних ресурсів, зернотрейдером, банком).

Запровадження аграрних розписок, як багатоаспектного інструменту, не лише спрощує доступ сільгосптоваровиробників до фінансових та матеріально-технічних ресурсів, а одночасно надає можливість освоїти нові ринки збуту продукції. Для постачальників матеріально-технічних ресурсів розписки  забезпечують додаткову гарантію виплати за поставлені ресурси.

Оформлення аграрних розписок підлягає нотаріальному посвідченню та стає юридичним документом лише з моменту внесення запису про неї до Реєстру аграрних розписок, який затверджено постановою кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №665 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру аграрних розписок».


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: