k2FtbBdWr1

Розвиток сімейних форм виховання серед пріоритетів служби у справах дітей

           Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатами очевидна – жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю, навіть найкращого вихователя дитина ніколи не назве мамою. У випускників інтернатів часто не складається власна доля і їхні діти так само потрапляють до інтернатів. Особливо жахливе становище у дитини, яка потрапляє до дитячого будинку із віку немовляти. 

Істотні відмінності між дітьми, які виховуються в інтернатах та тими, які зростають у сім’ї, зумовлені тим, що заклад не може забезпечити найголовніше – індивідуальний підхід до дитини. Адже, здоровий та всебічний розвиток дітей повністю залежить від умов, в яких вони зростають, а впевненість у своєму майбутньому та повноцінне життя значною мірою формуються завдяки можливості жити у добробуті, безпечним та гідним життям.

Відповідно до чинного законодавства, одним із пріоритетних завдань служби у справах дітей є забезпечення виключно сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Спеціалісти служби мають визначити найоптимальніші шляхи вирішення проблем у відповідності до індивідуальних потреб кожної дитини та влаштувати її на виховання у сім’ю опікунів, піклувальників,  усиновлювачів,  прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Також до напрямів роботи служби відноситься   запобігання поширенню соціального сирітства, максимальне сприяння збереженню біологічної родини, а також забезпечення належного захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 16.07.2015 року в районі 49-дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються під опікою/піклуванням громадян, 8- у дитячому будинку сімейного типу, 9- у прийомних сім’ях.  Ще 9 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування чекають на свої родини.

Самотні діти чекають на Вас – майбутніх тата і маму! А ми чекаємо на громадян, які відчувають в собі сили і бажання допомогти дітям. Довідки можна отримати за тел. 5-23-18 (чи звернувшись до Кам’янка-Бузької служби у справах дітей  за адресою: вул. Незалежності, 27, каб 19,20).

 

 

 

 Начальник                                                        

служби у справах дітей                   /підпис/                     Іванна ДЯКІВНИЧ

 

 

 

 

Дмітрієва Олеся Вікторівна 5 23 18


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: