k2FtbBdWr1

Щоби чисте довкілля веселило око

громадські 2

За вікном – весна! Від теплих цілунків сонця починає оживати природа: визирають з-під землі перші квіти, зеленим оксамитом вкриваються долини, життєдайними соками наливаються бруньки дерев. І на тлі цієї краси разить око людська недбалість: захаращені придорожні смуги, зарослі чагарниками цвинтарі, сірі гори сміття та непотребу.

Щоби населені пункти Кам’янка-Бузького району ще до Великодніх свят сяяли чистотою та порядком, а безробітні мали хоча б на певний період заробіток, місцевий центр зайнятості активно взявся за організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Діяльність розгорнули у двох напрямах: провели ділові зустрічі з головами місцевих рад, відомча територія яких потребує впорядкування, і водночас агітаційну кампанію серед безробітних, розшукуючи тих, хто зголоситься взяти участь у суспільно корисній справі. Результат не забарився: унаслідок перемовин з лідерами місцевих громад уклали 6 договорів, відповідно до яких тимчасовою зайнятістю можна охопити 58 безробітних.

З березня поточного року 15 наших клієнтів приступили до виконання громадських робіт. Відрадно, що четверо з них – внутрішньо переміщені особи. Спершу наша пропозиція попрацювати якийсь час на благо суспільства насторожила донеччанок. Однак, зваживши всі плюси та мінуси, вони все ж таки вирішили спробувати себе у новій ролі. До того ж доручили їм прибирати територію іншого населеного пункту (а не того, де мешкають), за що отримають і заробітну плату, і відшкодування витрат на доїзд. Нині новосельці вдячні центру зайнятості за можливість поліпшити свій фінансовий стан, а працедавець задоволений їхньою роботою.громадські1

У перші дні квітня мігрантки з Донбасу самостійно проявили ініціативу й удруге почали виконувати роботи з благоустрою, які організувало КП «Кам’янка». А територію Стародобротвірської ради погодилися впорядковувати дві особи, котрі переїхали з тимчасово окупованого Криму.

За допомогою у пошуку роботи до центру зайнятості нещодавно звернулися й демобілізовані учасники АТО. Допоки двоє з них поправляють здоров’я у військовому госпіталі, десантник Андрій Васильович вирішив потрудитися у Запитівській селищній раді. Свого часу він боронив Донецький аеропорт, дивився війні в очі, а тепер, коли вибухи снарядів уже в минулому, допомагає односельцям до світлого дня Христового Воскресіння навести лад на рідній землі.

Хоча квітень лише розпочався, ми вже скерували 25 осіб на громадські та інші роботи тимчасового характеру. Наші клієнти вичищатимуть територію від минулорічного листя, обрізатимуть сухі гілки дерев, ліквідовуватимуть несанкціоновані сміттєзвалища, будуть білити бордюри, висаджувати квіти тощо. Ще 30 свідомих безробітних на добровільних засадах прибирали придорожні смуги у населених пунктах, А Кам’янчани взяли участь у толоці, організованою міською радою, та наводили лад у сквері де буде споруджено пам’ятник присвячений Небесній Сотні. Отож є надія, що до свят довкілля району стане чистим і охайним.

Оксана ДОВГАНИК,

директор Кам’янка-Бузького районного центру зайнятості

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: