k2FtbBdWr1

«Серед пріоритетів економічної політики Львівщини: кадрове забезпечення, сертифікація продукції, високотехнологічний експорт та інвестиції», – Роман Филипів

2

Сьогодні, 5 лютого, відбулось засідання Колегії Львівської обласної державної адміністрації. В межах засідання презентували виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2018 році і проект Програми на 2019 рік.

Зокрема заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів розповів про економічну політику області в частині промисловості, зовнішньої торгівлі, інвестицій.

«Промисловість Львівщини зростає. 6 % у попередньому році, +1,4 % в цьому. Цікавим є дослідження проведене Головним управлінням статистики у Львівській області. Ми порівняли показники 2018 року з показниками 2014 року і виявилося, що за цей період часу промисловість Львівщини виросла на 5 %. При цьому, якщо подивитися на основні галузі, які формують найбільшу питому вагу промисловості, то це майже +22 % зростання деревообробної галузі, +16 % текстильна, + 15% харчова і важливо, що показує зростання і машинобудування. На перспективу бачимо найбільшим пріоритетом  кадрове забезпечення, кооперацію. Розуміючи, що Львівщина є інвестиційно привабливою і є всі підстави для промислового розвитку, ми повинні правильно формувати території, в межах якої повинні вживатись ті чи інші галузі для того, щоб не створювати зайвої конкуренції»,-  зазначив Роман Филипів.

Серед пріоритетів на 2019 рік Роман Филипів також виокремив сертифікацію продукції, орієнтацію на високотехнологічний експорт та інвестиції.

«Упродовж 2016-2018 років є відповідні темпи приросту експорту  і це дуже суттєві темпи. Варто згадати про ту політику, яка ведеться на державному рівні, і зону вільної торгівлі з ЄС, Канадою, державою Ізраїль – все це позначається на тому, що наші товаровиробники знаходять відповідні ринки. Сьогодні дуже важливо перекваліфіковуватись із ринків європейських і рухатися в сторону Азії, африканського та американського континентів, де є відповідна споживча ємність таких ринків. На перспективу – сертифікація продукції, високотехнологічний експорт. Ми вже сьогодні повинні форсувати ту інфраструктуру для експорту, яка б дала нам можливість не їхати закордон і сертифікувати там наші продукти витрачаючи на десятки тисяч доларів, а мати відповідні лабораторії, сервіси тут»,-  розповів Роман Филипів.

«Політика на перспективу – це капітальні інвестиції. В першу чергу ми повинні думати про нашого інвестора, товаровиробника. Сьогодні в бізнесу вже з’являються кошти, які потрібно інвестувати в переобладнання своїх виробництв, модернізацію, для того, щоб зберегти і наростити ніші на відповідних ринках. Також зростання заробітної плати – єдиний шлях  до того, щоб наші наймані працівники залишались на підприємствах Львівщини і України. І, безумовно, це високотехнологічні інвестиції  і на це зараз зорієнтовані зусилля профільного підрозділу облдержадміністрації, щоб здійснювати промоцію Львівщини, як території де є всі можливості як кадрові так і інші, щоб сюди заходили підприємства із високотехнологічними виробництвами»,-  додав Роман Филипів.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

«Європа на зламі часів – література, цінності та європейська ідентичність»: на Львівщині стартувала ...
Аграрії Львівщини отримають 16 млн гривень на розвиток бізнесу за рахунок коштів місцевих бюджетів
Місцевим бюджетам підвищили субвенцію на оплату праці педагогічним працівникам
В Мобільному освітньому центрі представлять можливості міжнародних програм для молоді
Понад 100 спікерів та 2,5 тисячі учасників з України та закордону: на Львівщині відбувся XVIII Міжна...
На Львівщині відбулось навчання фахівців, які працюють у сфері інституційного догляду