k2FtbBdWr1

Шевченківський гай підготував виставку про Великдень

1

Уже четвертий рік поспіль фондосховище Музею відкриває запасники, щоб виставити найкращі експонати під гаслом «Великдень нас єднає». Фондова збірка Музею налічує 480 експонатів, які походять із сіл Жидачівщини, що на Львівщині, і частково зі сіл Івано-Франківського району.

Основну частину експонатів було зібрано у 1970-80-х рр. завдяки працівниці Музею Ользі Ільків – багатолітньому політв’язневі радянських таборів.
Загальну композицію доповнюють гончарні вироби – горщики, глечики, миски, цідильник, пасківник, бабник. Найчастіше побутовий посуд надходив до Жидачівщини з містечка Войнилова (Сільце). Він був полив’яний, скупо декорований темно-зеленими хвильками. Привозили високохудожні вироби і з містечок Миколаєва, Яворова. Миколаївський посуд вирізнявся поліхромним декором – прямими, хвилястими і комбінованими смугами на шийці і тулубі, а яворівські горщики були декоровані білими «галузками» на рудому тлі.

Особливим акцентом виставки є одяг.  Справжнім раритетом виставки є весільне покривало «простирало». Ним обгортали наречених до шлюбу, а пізніше його накидала на себе молода мати підчас годування дитини. Весільний цикл, зазвичай, починався після Великодня, тому на виставці є й інші весільні атрибути – весільний вінок, виплетена з барвінку «доля» – гірлянда, яку вішали між або під хатніми образами.

Виставка «Великдень на Жидачівщині» – це можливість ознайомитися зі своєрідною етнографічною «метрикою» краю з надзвичайно багатою традицією, в основі якої яскрава барва, несподіваний взір.

Виставка триватиме до 6 травня 2019 року (Велика виставкова зала Музею, 10.00 – 17.00, у всі дні, крім понеділка і вівторка).


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Рівень грошового забезпечення військовослужбовців зростатиме
На Львівщині відкрили фотовиставку про захист пралісів
Понад тисячу рейдів провели з початку року бригади лісогосподарських підприємств
Освіта, культура, туризм: Львівщина активізує співпрацю з українською громадою в Сербії
У День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відбулись поминальні заходи
Туристичний та курортний потенціал Львівщини представили на міжнародній виставці в Ізраїлі