k2FtbBdWr1

Сімейний патронат: збережемо сім’ю для дитини

1

Досвід роботи перших патронатних сімей став підґрунтям для прийняття Верховною Радою України в 2016 році Закону України №936-VIII «Про деякі питання щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми». Даний документ, зокрема, регулює питання удосконалення механізмів захисту прав дітей, зокрема шляхом  впровадження патронату над дітьми, які залишились без батьківської опіки або батьки яких з різних причин певний час не можуть ними опікуватись. Закон також передбачає виділення субвенції із Державного бюджету на 2017-2018 роки для підтримки місцевих громад у запроваджені послуги патронату.

На наші запитання  відповідає директор РЦСССДМ Олександра Кравець.

Що таке патронат над дитиною?

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин (ст. 252, Сімейний Кодекс України).

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах,  виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга патронату набуває ще більшої актуальності.

Що це дасть для дитини?

В першу чергу безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Яке значення має патронат для батьків дитини?

Це дасть можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини;

Що це дасть для України?

Cприятиме запровадженню інноваційної соціальної послуги з підтримки вразливих сімей з дітьми, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через СЖО не можуть проживати у власних родинах.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошове забезпечення) за надання послуг та соціальну допомогу – кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості.

Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

За детальною та довідковою інформацією звертайтесь до Кам’янка – Бузького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також за тел. 5-22-05; 2-39-30.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: