k2FtbBdWr1

Сьогодні Ірині Калинець могло виповнитись 80

_1607247379_613x321.55402750491_3_0

Сьогодні відомій українській поетці та діячці дисидентського руху Ірині Калинець виповнилося б 80 років.

Квіти до могили письменниці поклав голова ОДА Максим Козицький:

«Сьогодні нам набагато легше любити Україну, ніж у час, коли жила Ірина Калинець. Ця відважна жінка свою любов до України пронесла крізь нелегкі життєві випробування: звільнення з роботи, арешти і переслідування, багаторічне заслання, розлука з рідними. Усе життя Ірини Калинець – це приклад незламного патріотизму і відданості. Сьогодні маємо пам‘ятати про неї, шанувати і дякувати», – зазначив голова ОДА.

Стасів-Калинець Ірина Онуфріївна (06. 12. 1940 – 31. 07. 2012) – письменниця, публіцистка, літературознавиця, шістдесятниця, правозахисниця, відома громадська діячка, багаторічний політв’язень радянських таборів, активна учасниця дисидентського руху (1940-2012). Ірина Калинець була відомою активісткою українського національного і правозахисного руху. Народилася у Львові. Закінчила філологічний факультет Львівського університету. Викладала українську мову і літературу, публікувала вірші для дітей у періодичних виданнях.

Разом з чоловіком, поетом Ігорем Калинцем, влилася до кола українських “шістдесятників”. Перших репресій від радянської влади зазнала через звільнення з роботи за виступи на захист переслідуваних діячів культури. У 1972 р. вона була заарештована і засуджена до 6 років таборів суворого режиму та 3 років заслання. Через півроку такий же вирок отримав Ігор Калинець. Заслання відбували разом у Читинській області. Повернулися до Львова у 1981 р. Про Ірину Калинець говорили, що вона належала до людей, які вже своєї поставою вселяють повагу. Етнічні мотиви її одягу в 1960-х роках були справжнім викликом радянській дійсності.

Ірина Калинець – авторка поетичних і прозових творів. Основні поетичні твори під збірною назвою “Поезії” вийшли в Нью-Йорку в 1991 р. Яскравою сторінкою творчої біографії письменниці є її наукові видання, а саме книги: “Епоха гунів та її передісторія”, “Студії над “Словом о полку Ігоревім”, “Загадки хрещення України-Руси”, “Близьке далеке”. З 2013 р. Міжнародним благодійним фондом імені Ярослава Мудрого за активну участь у громадсько-політичному житті присуджується премія імені Ірини Калинець.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

16 мікропроектів громадських та благодійних організацій отримають понад 370 тис грн
Понад 30 працівників Головного управління ДСНС України у Львівській області вакцинували від кору
Маркіян Мальський зустрівся із учасниками Форуму учнів суботніх та недільних шкіл
Колегія лісівників Львівщини підбила підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року
Львівщина вшановує пам’ять українців загиблих у Другій світовій війні
У зв'язку із смертю пацієнтів у Жовківській ЦРЛ голова Львівської ОДА ініціює подання про звільнення