k2FtbBdWr1

Сьогодні у Львові прощались із Героєм України письменником Романом Іваничуком

1

 “Від сьогодні в Україні по-іншому будуть цвісти мальви. І шрами на скалі будуть інші, і черлене вино буде мати другий присмак. Подекуди ми не даємо собі звіту в тому, що від нас іде ціла епоха людей, які пронесли українську совість через 60-ті роки, які самі були українською совістю. Бо те, що не зробила українська армія у Другу світову війну і те, що треба було донести до 24 серпня 1991 року, зробили вони, шістдесятники. Як Роман Іваничук. Вони зберегли у своєму серці українську ідентичність, були совістю українців, і стали провісниками української незалежності. Сьогодні залежить від нас, чи те, що зробили шістдесятники, зуміємо ми – люди, які залишились на цій грішній землі, львів’яни, які прийняли людину, народжену у карпатських горах, і дали їй шлях до найвищих висот, які може осягнути людина. Ми мусимо бути горді з того, що жили в один час з Романом Іваничуком. Ми мусимо бути щасливі від того, що знали його особисто. Сьогодні пам’ять про нього залежить від наших чеснот і дій”, – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Чин панахиди провели у Храмі св. Трійці на вул. Тершаківців. Опісля похоронна процесія вирушила пішою ходою на Личаківське кладовище. Поховали Романа Іваничука в родинному гробівці, що на полі №3.

Довідково.

Роман Іваничук – український письменник, громадський діяч, Герой України, один з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання, Заслужений працівник культури України.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: