k2FtbBdWr1

Сьогодні відзначають Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту

1

У середу, 27 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний, представники єврейської громади взяли участь у  відзначенні  Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту.

Розпочався захід зі спільної молитви біля пам’ятника жертвам  Голокосту в пам’ять про євреїв, які загинули у Львівському гетто.

Під час вступного слова, керівник Всеукраїнського єврейського благодійного фонду “Хесед Ар’є” Адель Діанова зазначила, що під час Голокосту нацисти вирішили винищити увесь народ тільки за те, що вони були євреями.

Також  перед присутніми виступив Олег Синютка. “Зібрав нас тут скорботний день, – наголосив очільник Львівської ОДА. – Ця земля була рідною для представників різних національностей. Проте біда сталася тому, що на нашу землю прийшли чужинці. Саме через це ми усі разом повинні захищати нашу землю, аби знову  сюди не прийшов ворог, який не шкодуватиме нікого”.

За словами Олега Синютки, слід також пам’ятати людей інших національностей, зокрема українців, поляків, які ризикуючи власним життям рятували євреїв. Цих людей називають праведниками. Таким праведником був Митрополит Андрей Шептицький.

Водночас під час свого виступу профессор Єрусалимcького Університету, доктор Аарон Вайс зазначив, що його від смерті врятували українські та польські сусіди, які переховували його упродовж двох років.

“У ті часи було дві дороги: дорога життя та смерті. Для багатьох єврейських дітей дорогою життя був шлях до Собору святого Юрія, до митрополита Шептицького та шлях до отця Омеляна Ковча. Це ті люди, які  рятували євреїв від знищення, – розповів Аарон Вайс. – Ми будемо пам’ятати їх та передавати ці спогади своїм дітям”.

Опісля виступів учасники заходу поклали квіти та запалили лампадки до пам’ятника жетрвам Голокосту


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: