k2FtbBdWr1

Сьогодні Всесвітній день боротьби з гемофілією

da08e47c003bee9060099866e34dd89f1-487x321

17 квітня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби з гемофілією. Дата проведення обрана не випадково, це своєрідна данина поваги творцеві Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме в цей день.

Серед спадкових коагулопатій основне місце займають гемофілія А і В, зумовлені дефіцитом факторів VIII і IX зсідання крові, та хвороба Віллебранда.

Найчастіше ці захворювання проявляються у ранньому віці кровоточивістю, яка виникає спонтанно або внаслідок травм. Тяжкість гемофілії залежить від рівня дефіциту фактора в крові.

Хворі на гемофілію протягом усього життя повинні бути забезпечені повноцінною трансфузійною замісною терапією, об’єм та тривалість якої залежить від важкості захворювання.

За словами головного дитячого гематолога Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірини Цимбалюк-Волошин: «На Львівщині зареєстровано 44 хворих дітей на спадкові коагулопатії (у 22 –х важка форма захворювання, при якій є покази до профілактичного лікування факторами коагуляції, 18 із них отримують таку терапію). У 2013 році усі хворі забезпечувалися безкоштовними ліками замісної терапії, закупленими за кошти державного бюджету. Випадків важких кровотеч чи гемартрозів у дітей, які отримували профілактичне лікування факторами коагуляції не було».

Довідково:

У світі нараховується близько 350 тис  хворих на гемофілію. Поширеність гемофілії у більшості європейських країн становить 13-18 випадків на 100 000 чоловічого населення, або за даними ВООЗ та Всесвітньої Федерації Гемофілії 1:10 000 новонароджених хлопчиків.

В Україні налічується майже 3 тисячі офіційно зареєстрованих осіб, хворих на гемофілію. За даними реєстру дітей, хворих на спадкові коагулопатії в Україні станом на 01.01.2013 року на диспансерному обліку знаходилось 652 дітей з різними формами спадкових коагулопатій, у тому числі 281 дитина з важкими формами захворювання.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

5 етапів налагодження системної роботи з ТПВ у місті Львові
Відслідковувати рух внутрішньообласних маршрутів відтепер можна буде онлайн
Президент України закликав Президента Міжнародного комітету Червоного Хреста посилити зусилля для зв...
Оператори органічного виробництва дискутували про розвиток галузі
Впродовж червня у шкільних таборах відпочили майже 23 тисячі дітей
Для дошкільнят організували екскурсію ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр"