k2FtbBdWr1

Сучасне діагностичне обладнання, нові амбулаторії та скринінгові центри, – Олег Синютка про основні досягнення медгалузі області

1

Завдяки співпраці зі Світовим банком в області реалізують субпроект «Онкопревенція». На потреби Львівщини закупили унікальне медичне обладнання для обстеження онкопатологій на загальну суму 10 мільйонів доларів. Діагностика на цьому обладнанні для мешканців Львівщини безкоштовна. За рахунок економії по проекту додатково закуплено 10 УЗД-апаратів та мамограф.

Про це під час публічного звіту про роботу команди Львівської ОДА за 2015-2018 роки розповів голова облдержадміністрації Олег Синютка.

«Біда, яка на превеликий жаль, чатує на багатьох людей, повинна отримати гідну відповідь з боку держави. Держава повинна інвестувати у боротьбу із онкопатологіями кошти. Не лише за рахунок власних можливостей, а й за рахунок міжнародної технічної допомоги. Ми взяли участь у проекті Світового банку і ефективно його реалізували», – зазначив Олег Синютка.

Щодо інших, не менш важливих для медичної галузі досягнень: в області створено 5 міжрайонних скринінгових центрів, залучено більше 10 млн гривень. На кошти закупили мамографічну систему, УЗД апарат, цифровий кольпоскоп, гінекологічне крісло, цифровий мікроскоп, комп’ютерну техніку та програмне забезпечення, засоби цитологічного скринінгу.

Відновлено 2 блоки обласного перинатального центру на 70 ліжок. У центрі вже народилось більше 2,6 тисяч дітей.

«Відновлення роботи обласного перинатального центру – це демонстрація того, як справи, занедбані у 2012-2014 роках ми здатні відновити і дати нове життя», – наголосив Олег Синютка.

43 нові амбулаторії забезпечені автомобілями підвищеної прохідності.

На Львівщині активно втілюють реформу первинної медичної допомоги: 67% мешканців області уклали декларації, 35,3 млн грн для Комунальних некомерційних підприємств після підписання угоди з НСЗУ.

На потреби області закуплено ще 10 автомобілів швидкої допомоги. Створено Єдину автоматизовану центральну диспетчерську.

Завдяки реалізації програми «Доступні ліки» виписано вже 1 542 765 рецептів, до програми долучилось 776 аптек.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: