k2FtbBdWr1

Світла смуга у житті учасниці програми «Рука допомоги» тільки починається

рука допомоги

«Рука допомоги» – це твій шанс на краще життя!». Саме під такою назвою у трьох областях України триває реалізація пілотного проекту. Завдяки активній роботі служби зайнятості та управлінь соціального захисту експеримент на Львівщині набирає все більших обертів і знаходить нових учасників.

Задля того, аби більше мешканців Кам’янка-Бузького району дізналися про преференції державної програми, місцева філія Львівського обласного центру зайнятості та Управління соціального захисту Кам’янка-Бузької РДА розгорнули активну просвітницьку кампанію. Під час щотижневих інформаційних семінарів, що відбуваються у ЦЗ, повідомляємо членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців про додаткові можливості у сфері зайнятості у разі участі у проекті «Рука допомоги», доносимо цю інформацію до голів місцевих рад, у багатолюдних місцях розміщуємо відповідні оголошення, інформаційні плакати та буклети.

Уже є перші результати докладених зусиль: шість осіб працевлаштовано, для інших – ще триває пошук прийнятних варіантів роботи. До слова, мешканка с. Ременів Кам’янка-Бузького району Ліліана Кучерявенко як учасниця експериментальної програми вже отримала фінансову допомогу, яка надається на закупівлю обладнання для ведення бізнесу.

Ця жінка з числа малозабезпечених осіб самостійно виховує трьох дітей. Аби заробити на прожиття розводить кіз і в домашніх умовах варить крафтові сири, зокрема бринзу, моцарелу, качоту. Почувшу на семінарі в центрі зайнятості про те, що Світовий банк надає безвідсоткову поворотну допомогу розміром до 64 тис. гривень на придбання матеріалів та обладнання, добре проаналізувавши умови повернення коштів, а вони для початкуючих підприємців доволі вигідні, очі у п. Лініани засвітилися надією. Адже вона здавна мріяла про сироварню, має неабиякий досвід у цій справі, напрацювала клієнтську базу. А за умови додаткового обладнання могла б виготовляти значно більше екологічно чистої молочної продукції. Проблема була тільки в одному – бракувало фінансових ресурсів.

Зголосившись взяти участь у проекті, Ліліана за сприянням служби зайнятості пройшла курси з організації підприємницької діяльності у Львівському центрі професійно-технічної освіти, написала та успішно захистила перед комісією у Львові бізнес-план, зареєструвалася як приватний підприємець.

Сьогодні жінка радіє, адже у її розпорядженні новесенька сироварочна машина, сучасна холодильна установка для визрівання сирів, великий стіл, за яким приємно працювати, а не тулитися, як раніше, у тісній кухні. Її мрія стала реальністю! І все тому, що не побоялася взяти участь у експерименті. Не дарма кажуть: «Хто стукає, тому відчиняють».

Віримо, що успішний приклад Л. Кучернявенко надихне інших на сміливий крок, адже «Рука допомоги» – це мінімум ризиків. Учасникам проекту потрібно лишень виявити бажання змінити своє життя на краще та визначитися з бізнес-ідеєю. А далі працівники районних соціальних служб забезпечать їм якісний інформаційно-консультаційний і юридичний супровід, допоможуть вивчити основи підприємницької діяльності, написати бізнес-план та презентувати його членам комісії.

Сьогодні у Ліліани ще одна радісна новина: їй як активній учасниці програми Управління соціального захисту Кам’янка-Бузької РДА видало на безкоштовній основі дві путівки для відпочинку дітей у славнозвісному таборі «Артек». Віриться, що світла смуга у житті цієї працьовитої і водночас відважної жінки після участі у експерименті тільки починається.

Оксана Довганик,
директор Камянка-Бузької районної філії 
Львівського обласного центру зайнятості


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: