k2FtbBdWr1

Ситуація із АЧС на Львівщині контрольована

1

22 лютого, у приміщенні Львівської регіональної державної лабораторії ветмедицини, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській ОДА. Участь у заході взяли начальники районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, голови надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях та керівники мисливських господарств.

Присутні заслухали інформацію щодо здійснення заходів з питань профілактики та недопущення АЧС свиней у Львівській області у 2017 році. Відтак торік  у свійських тварин відібрали та провели аналізи 1175 проб та 489 досліджень патологічного матеріалу диких кабанів.

Як зазначили під час заходу завдяки спільній роботі дотичних служб ситуація з АЧС на Львівщині є контрольованою.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський наголосив присутнім на важливості проведення роз’яснювальної роботи серед громад області щодо АЧС.

«На Львівщині на сьогоднішній день не зафіксовано випадків АЧС. Попри те, наголошую на важливості проведення органами місцевого самоврядування, зокрема головами сільських, селищних рад, депутатами роз’яснювальної роботи серед громад з метою недопущення АЧС в області. Важливо донести правдиву інформацію до всіх мешканців області. Адже попередити ситуацію краще аніж долати наслідки», – зазначив Ростислав Замлинський.

За підсумками засідання комісії зобов’язали посилити контроль за утилізацією відходів, отриманих під час розробки впольованих тварин, а також за знищенням виявлених решток загиблих диких кабанів, забезпечити проведення заходів з врегулювання чисельності мисливських тварин з обов’язковим залученням спеціалістів ГУ ДПСС у Львівській області, а також  дотримуватися вимог біобезпеки під час полювання та/або під час проведення будь-яких інших заходів, пов’язаних із відстрілом та вилучення даних тварин (або виявлення їх решток) із природного середовища.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: