k2FtbBdWr1

Треба грати за правилами, а не з правилами – Президент про спроби запропонувати зміну форми правління держави

1

Петро Порошенко додав, що він, як Президент, не дуже часто накладав вето на закони і жодного разу за всі роки не скористався своїм законним правом призупиняти рішення Кабміну із одночасним зверненням до Конституційного Суду.

«Європейська стратегія диктує нам алгоритм розвитку політичної системи як парламентсько-президентської представницької демократії. При цьому країні потрібен Президент і Верховний Головнокомандувач для організації ефективного захисту країни. А це і є головним у роботі Глави держави», – наголосив Петро Порошенко та нагадав, що минулого року відхилив численні пропозиції щодо конституційних змін у політичній системі.

«Вважаю, що перед виборами такі маневри не відповідають європейській політичній культурі, яка вчить нас грати за правилами, а не з правилами», – підкреслив Президент.  При цьому він зазначив, що з цікавістю стежить за суспільною дискусією з цього питання.

«Категорично неприйнятними вважаю ті пропозиції, які просувають явно недемократичні моделі. Хтось відверто адвокатує «освічений авторитаризм», а хтось камуфлює його в «парламентаризм канцлерського типу», – зауважив Петро Порошенко.

«Тільки, якщо вчитатися у зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в «рейхстагу» – по суті однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну на привів. Це урок, який треба запам’ятати абсолютно всім», – сказав Президент.

Звертаючись до депутатів українського Парламенту, Президент зазначив, що зберегти демократію в умовах зовнішньої агресії було непросто. «Хоча воєнний стан значно посилив би повноваження і можливості Президента. Я категорично відкинув пропозиції його впровадити. Навіть в умовах війни ми не обмежували політичних прав і свобод громадян, не впроваджували цензуру», – підкреслив Глава держави.

При цьому він зазначив, що конституційні можливості Президента, передбачені парламентсько-президентською моделлю, не дуже корелюються з тим ступенем відповідальності, яку суспільство традиційно покладає на всенародно обраного Главу держави.

«Але жодного разу навіть у найважчі роки, коли країну буквально душило зашморгом внутрішніх та зовнішніх проблем, Президент не попросив про збільшення повноважень. Більше того, від деяких з них відмовився. Якщо ви не помітили при призначенні суддів, в тому числі», – нагадав Петро Порошенко.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У травні на Львівщині стартуватиме четвертий міжнародний Розточанський марафон Яворів - Любачів
Торік понад 200 осіб працевлаштували у межах проекту “Рука допомоги”
На Львівщині триває Всеукраїнський семінар із розвитку «зеленого» туризму для осіб з інвалідністю
«Зроблено чимало, але попереду ще багато роботи», - Олег Синютка у прямому ефірі телеканалу «Прямий»
Цьогоріч майже 200 тисяч домогосподарств Львівщини отримують субсидії, - Наталія Кузяк
Глава держави: Зростання економіки має бути відчутним для пенсіонера, вчителя, лікаря, студента і за...