k2FtbBdWr1

Тренінг з надання психологічної допомоги переселенцям

pust_1

У співпраці Міністерства соціальної політики, Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Уряду Федеративної Республіки Німеччини впродовж 12 – 15 грудня 2014 року в Києві було проведено тренінг для спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

   Від Львівської області участь у тренінгу взяли спеціалісти ЦСССДМ, які надають соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам, в т.ч  від Кам’янка-Бузького центру провідний спеціаліст Койда Вероніка Андріївна.

В основу навчання входили принципи надання допомоги особам, які постраждали від постравматичного стресового розладу, розповідна психотерапія, надання підтримки в умовах переживання важкої втрати та скорботи.  Важливими були практичні заняття з ненасильницького мислення, в яких фундаментально розглядались типи ескалації та деескалації конфлікту, насильницького та ненасильницького мислення. Інтерактивні вправи надали можливість зрозуміти, яким чином вибір відповіді на насилля впливає на результат потенційно насильницької ситуації.pust_2

Специфікою для соціальних працівників залишилась робота з дітьми та молоддю, які постраждали від постравматичного стресового розладу і відмінність того, як діти сприймають і реагують на травми та розвиток, а також їх унікальні проблеми. Віримо, що досвід іноземних тренерів, практичні вправи та поради допоможуть у повсякденній роботі з особами, які переселилися з територій проведення АТО.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: