k2FtbBdWr1

Цінуй себе – знайди час на обстеження

1

 

Щороку півмільйона жінок на земній кулі хворіють на рак шийки матки – найбільш розповсюдженої пухлини репродуктивного віку. В Україні рак шийки матки є на третьому місці за рівнем смертності після раку грудної залози та раку легень. Пік захворюваності припадає на 45 років. Але в останні роки значно зросла захворюваність молодих жінок віком 20-35 років. Виникнення і розвиток раку шийки матки не відбувається блискавично, а проходить через ряд змін, які можуть тривати 10-12 років.

Збереження репродуктивного здоров’я нації є невід’ємною частиною демографічної політики України, тому організація заходів, спрямованих на поліпшення профілактики, діагностики та лікування жінок, хворих на рак репродуктивних органів, залишається актуальною проблемою, яка потребує вирішення на державному рівні.

У Львівській області щорічно проводиться масова акція „Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок”, що дає змогу покращити рівень ранньої діагностики онкозахворювань. Виявлення патології на ранніх стадіях позитивно впливає на процес подальшого лікування та одужання.

Цього року Акція триватиме з 15-го по 19-те жовтня. При огляді проводиться цитологічне дослідження (ПАП-мазок) – це безболісний тест для виявлення атипових (ракових) клітин та обстеження грудних залоз.

Не легковажте зі своїм здоров’ям! Зверніться до жіночих консультацій, амбулаторій сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів за місцем проживання. Пройдіть відповідне профілактичне обстеження та збережіть своє здоров”я.

 Марія Хаба, районний акушер-гінеколог


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: