k2FtbBdWr1

У Брюховичах відкрили перший освітньо-соціально-культурний центр для дітей з особливими потребами

1

У п’ятницю, 7 жовтня, запрацював перший освітньо-соціально-культурний центр для дітей з особливими потребами. Заклад відкрили у смт. Брюховичі на базі “Навчально-реабілітаційного центру Святого Миколая”. Центр призначений для забезпечення всебічного розвитку особистості та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами у шкільному віці.

“Ми зобов’язані створити кожній дитині із особливими навчальними потребами умови для соціалізації і для доступу до всіх сфер суспільного життя. Сьогодні ми відкрили перший центр соціальної допомоги таким дітям. Впевнена, що тут їм надаватимуть кваліфіковану допомогу. Я маю велику надію, що такі заклади незабаром відчинять свої двері для вихованців на теренах усієї області. Мережа центрів денного перебування допоможе і діточкам із особливими потребами і їхнім батькам на шляху до адаптації у соціальне життя”, – зазначила заступник голови-керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська.

За словами директора департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомири Мандззій, пріоритетним у діяльності закладу буде формування вмінь дітей з особливими потребами, розвиток їх творчих здібностей, реабілітація та оздоровлення.

Так, у центрі створили всі умови для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку трьох груп дітей різного віку, а також для організації їх дозвілля у поєднанні з психолого-педагогічним супроводом в позаурочний час – з 12:00 до 19:00 год.

У рамках урочистої церемонії відкриття провели анімаційну і концертну програми та боді – арт для дітей. Окрім того, на честь відкриття вихованці закладу випустили в небо повітряні кульки та ліхтарики.

Варто зазначити, що на Львівщині запрацює ціла мережа освітньо – соціально – культурних центрів – закладів нового типу на базі шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів. Для створення цих закладів з обласного бюджету виділили 910 000 гривень.

Зокрема вже 1 листопада відбудеться відкриття другого освітньо – соціально – культурного центру для 15 дітей з особливими освітніми потребами на базі Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст за адресою: вул. Личаківська, 35а.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: