k2FtbBdWr1

У Добромилі вшанували пам’ять закатованих жертв НКВС

1

У неділю, 24 червня, в місті Добромиль Старосамбірського району вшанували пам’ять жертв НКВС.

Заходи розпочалися поминальною панахидою під стінами колишньої тюрми НКВС у Добромилі.

Опісля учасники скорботних заходів пройшли пішою ходою до урочища Саліна, поклавши дорогою квіти до могили жертв НКВС у Добромильській тюрмі на міському цвинтарі.  Також відбулась екуменічна панахида за жертвами репресій біля пам’ятного знаку жертвам НКВС, встановленого в урочищі «Саліна» на соляному шибі, куди скидали вбитих людей.
«На це місце нас кличе пам’ять про тих людей, яких сьогодні немає з нами. Сьогодні ворожий режим вкотре зазіхає на нашу незалежність. І у цій боротьбі ми заплатили неоціненно – життям 288-ми героїв лише зі Львівщини. Ми не можемо жити окремо від світу. Україна буде незалежної лише тоді, коли буде у Європейському співтоваристві. Це гарантія того, що такі трагедії, як у Саліні, не повторяться ніколи. Ми мусимо приходити у такі місця, щоб розуміти і відрізняти правду від брехні, біле від чорного. Ми повинні думати проте, а чи не хочуть нас знову звернути на манівці? На цьому місці ми усвідомлюємо, що смерті людей, яких тут замордовано, боротьба УПА, змагання на Сході Україні – не марні. Тільки сильні, згуртовані люди можуть здобути свободу і вільне життя», – наголосив під час проведення траурного віче голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Довідка.

Поселення Саліна розташоване поблизу Добромиля. До ІІ-ої світової війни там видобували сіль спочатку кустарним, а згодом шахтним способом. Шахта імені Кароля стала останнім притулком в’язнів Перемишльської тюрми, мешканців округу Перемишля, Нижанкович, Добромиля в перші дні війни між Німеччиною та Радянським Союзом, у червні 1941 року.

На Саліні кати НКВС замордували та скинули у шахту понад 3 тисячі невинних людей.

Із 1990-го року в останню неділю червня на Саліні проводяться поминальна панахида та мітинг-реквієм вшанування пам’яті жертв НКВС.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Львові розпочався ХХІ Меморіал Вадима Андрієвського з фехтування
У Львівській області реалізовуватимуть програму розвитку ОТГ
Львівщина досягла позитивних показників валового виробництва сільськогосподарської продукції.
На Львівщині 85 ділянок підготували для потенційних інвесторів
Під час відкриття Будинку воїна представлять військовий стрій різних історичних епох
В межах круглого столу розглянули запровадження системного використання аграрних розписок