k2FtbBdWr1

У ФОКУСІ УВАГИ – ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

2 (17)

 

У Кам’янка-Бузькій міській раді відбувся семінар з питань надання допомоги у працевлаштуванні особам з інвалідністю. На захід прибули суб’єкти господарювання об’єднаної територіальної громади, головний спеціаліст-інспектор праці Кам’янка-Бузької міської ради Руслана Ігорівна Шеремета, члени районної асоціації інвалідів, головний державний інспектор управління Держпраці у Львівській області Ольга Ігорівна Шадзевич, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янка-Бузької районної філії Львівського обласного центру зайнятості Ірина Станіславівна Чубінська.
Соціальні партнери всебічно обговорили аспекти дотримання норм чинного законодавства у разі використання праці краян з нозологіями, у тому числі йшлося про оформлення трудових відносин у правовому полі, легальної виплати заробітної плати, забезпечення осіб з інвалідністю належними умовами праці тощо. Керівникам підприємств пояснили, що в Україні на законодавчому рівні встановлена квота, яку мають виконувати роботодавці, забезпечуючи місцем роботи працівників з вадами здоров’я. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі громадських осередків інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю з кількістю працюючих 8 та більше осіб, норматив робочих місць встановлюється в розмірі 4,0% середньооблікової чисельності штатних працівників, а якщо працює 8-25 осіб – у кількості одного робочого місця.
Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Кам’янка-Бузької РФ ЛОЦЗ І. Чубінська акцентувала, що з метою працевлаштування у районній службі зайнятості соціальні послуги отримують 15 осіб з інвалідністю, водночас у базі даних налічується стільки ж вакансій для таких клієнтів. Однак проблема полягає у невідповідності професійно-кваліфікаційного складу безробітних кадровим потребам підприємств, зчаста за висновками медиків особам з інвалідністю категорично протипоказано виконувати ту чи іншу роботу, яку пропонують працедавці.
Зі слів першого заступника голови районної асоціації інвалідів Романа Балика, на території району проживає майже 3000 інвалідів, і з року в рік це число зростає. Проблеми таких співвітчизників стосуються не лише освіти, реабілітації, соціалізації але й сфери зайнятості. Сьогодні особливої поваги заслуговують ті, хто не впав у розпач, не замкнувся у чотирьох стінах, а в міру своїх можливостей працює та розвиває творчий потенціал. На жаль, непоодинокими є випадки, коли підприємства формально працевлаштовують осіб з обмеженими фізичними можливостями, прикриваючись таким чином від штрафних санкцій. Тому Р. Балик запропонував звернутися до керівників підприємств з проханням надати адресну допомогу у працевлаштуванні конкретним особам з інвалідністю.

1 (16)

Кам’янка-Бузька районна філія Львівського ОЦЗ


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: