k2FtbBdWr1

У Кам’янеччині відбулася ІІІ-тя єпархіальна Проща до Пресвятої Богородиці Фатімської

32378461_2059574970921100_1824162109139714048_n(1) - Копія
12 – 13 травня травня у Марійському центрі – селі Руда Сілецька Кам’янка-Бузького району – в храмі св. Юрія Побідоносця відбулася ІІІ-тя Проща до Пресвятої Богородиці Фатімської. Настоятель храму о. Богдан Стефанишин, Кам’янка-Бузький декан УГКЦ о. Богдан Горбаль, діти та молодь привітали двох Владик щирими словами, хореографічними композиціями та запашними короваями: 12 травня – єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна, 13 травня – Єкзарха Одеського та Адміністратора Кримського єпископа Михаїл (Бубній).
-Ми молимось за те, щоби Матінка Божа охороняла наших воїнів, щоби окуповані території повернулися в лоно нашої держави… Кожен з нас прекрасно розуміє, що ми переможемо не тільки силою, нашою зброєю. Ми переможемо обов’язково нашою вірою, нашими традиціями і нашими звичаями, ми переможемо обов’язково нашими молитвами. І в сьогоднішній молитві до Божої Матері – прохання порятувати кожного українського воїна і дарувати Україні мир, – сказав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
У Прощі взяли участь також директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, голови райдержадміністрації – Володимир Кирилич, районної ради – Тарас Келеберда, Кам’янка-Бузької міської ради – Олег Омелян.

Люди молилися за мир в Україні, за спасіння світу, навернення грішників, світло Божої Мудрості для кожної християнської родини та кожен за свої намірення.
Владика Михаїл Колтун наголосив, що наш український народ є посвячений Пресвятій Богородиці. Ми є зріднені з Христом і Його Матір’ю – Пресвятою Богородицею, важливо, щоби ми примирилися з животворними джерелами, які нас живлять, примирилися з самими собою. Щоби ми сприймали один одного з любов’ю, щоби ми прощали, проявляли милосердя, доброту, жертовність. Щоби через наше навернення Господь відвернув від нас наших ворогів, а подав нас силу, міць: “Хай сьогоднішня солідарна молитва тримає нас в Ласці Божій, в мирі, щоби ми не втратили своєї землі, а по волі Божій дочекалися миру і могли славити Божу Матір, як запоруку нашого життя і спасіння”.
13 травня Архиєрейську Святу Літургію очолив Єкзарх Одеський та Адміністратор Кримський єпископ Михаїл (Бубній). Він подякував Владиці Михаїму Колтуну, що запросив його, що має можливість бути сьогодні паломником до цього Марійного центру, який набирає сьогодні слави відпустового центру. “Я, як паломник, стою разом з вами, разом з Богом, Марією, із усіма святими, стою перед Обличчям Божим, щоби просити в Бога миру для України, бо Україна кровоточить уже четвертий рік. І одне із Фатімських об’явлень було посвячено – щоби молилися за мир у світі. А просити – це навернення грішників, це  навернення кожного з нас, прозріння кожного з нас. І присвятити Непорочному Серцю Марії навернення Росії, молитися за її навернення”, – сказав Архиєрей.
У Неділю сліпонародженого Владика побажав прочанам: “Щоб ваші духовні очі завжди бачили Світло Істини, а  сьогоднішнє Боже Світло, щоб запалило серця, щоб воно горіло і не згасало. А через це паломництво нехай Господь благословить миром нашу Україну, кожну людину, яка проживає на цій землі, щоби молитви, які ми заносимо за посередництвом Фатімської Богородиці до Бога, були вислухані і щоби до кожного з нас навідався Господь Бог… Щоб ми жили так, як Бог приказав. Очистили себе. Для цього є Свята Літургія, Пресвята Євхаристія… Бо можна молитися і вдома, і в машині, але в святому храмі під час Святої Літургії ми приймаємо Живого Бога у Пресвятій Євхаристії. Відкриймо наші духовні очі, відкриймося на Божу благодать! Щастя, вам, здоров’я, Божого благословення і многая літа”.
Цьогорічний День Матері випав на 13, марійне число травня. Єпископ привітав  матерів, які нас народили, які прищепили нам любов до Бога, всадили зерно віри в наші серця. Він подякував усім матерям, присутнім і відсутнім, особливо тим, які вже у вічності: “Нехай ця наша молитва, наша вдячність лине сьогодні до усіх вас. Найбільше капіталовложення, яке ви можете зробити на цій землі, – це є добре виховати своїх діточок, це найбільше, що ви можете зробити на майбутнє – виховати дітей в любові до Бога, до своєї Церкви, до свого народу. Нехай Господь в цьому вас підтримує, а Пресвята Богородиця тримає в своїй опіці”.

Святкування возвеличили своїм співом семінаристи ЛДС Св. Духа, вони очолили Хресну дорогу. Відбувся похід з фігурою Фатімської Богородиці до  криниці-джерела, свячення води та окроплення нею всіх прочан, відбувся урочистий похід до каплиці Фатімської Богородиці і Святого Папи Івана Павла ІІ.

У храмі відбулися нічні чування.

На завершення прощі о. Богдан Стефанишин сказав: “Щиро дякую Владикам, меценатам, жертводавцям, семінаристам, які вже третю прощу співають у цьому храмі. Особлива подяка прислузі нашого правлячого Владики Михаїла Колтуна, поліції, медицині, дітям музичної школи, хореографічного колективу сектору культури РДА, всім, хто долучився до проведення цієї Прощі. Нехай Господь Бог всіх благословить в щасті і здоров’ї, посіщенії Святого Духа на многії і благії літа”.

А Прощі до Матері Божої Фатімської будуть розвиватися, у жовтні цього року у Марійському центрі – Руді Сілецькій – відбудеться триденна Проща до святого Папи Івана Павла ІІ, адже тут знаходяться його святі мощі, навпроти церкви є каплиця, освячена на його честь відразу через три години після проголошення Папи блаженним.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Керівник області нагородив працівників Львівського бронетанкового заводу
В області розпочинається призов на строкову військову службу
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ЗБІР ІДЕЙ ПРОЕКТІВ до Плану реалізації Стратегії розвитку Львівської області на періо...
На соціальну підтримку учасників АТО скерують майже 1,3 млн грн
Президент підписав Указ про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених ба...
У Кам'янеччині виступив Національний академічний ансамбль пісні і танцю «Гуцулія»