k2FtbBdWr1

У Кам’янеччині відбулося Свято Української Молоді “Андрей Шептицький – це Україна: Будівничий, князь, лідер!”

гол - Копія

1 червня у Кам’янеччині – ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м. Кам’янка-Бузька – відбулося Свято Української Молоді «Андрей Шептицький – це Україна. Будівничий, князь, лідер». Урочистість пройшла під гаслом «Єдність держави, єдність церкви, єдність нації. В єдності сила, добробут і перемога!». Ініціаторів цього заходу – поважних гостей зі Львова очолював президент Центру національного виховання ім. А. Шептицького, президент благодійного фонду «Святий Юр», заступник голови ГР «Святий Юр» Григорій Брунець. Молодь привітала гостей літературно-хореографічною композицією та вручила запашний коровай від щедрої української землі. Гості поклали квіти до  пам’ятної дошки новітнього Героя – Богдана Цікала.

У відкритті свята взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський, голова районної ради Тарас Келеберда, міський голова Олег Омелян, Народний депутат України Михайло Бондар. Духовенство відслужило молебен на прославу велетів українського духу, молитви за український народ, за Світло Божої Мудрості для кожного громадянина нашої держави, родини, кожного з нас. Щоб Дух Святий зігрів і просвітив наші уми і серця, показував нам правильну дорогу в нашій праці для добра свого народу, благословив наш труд та подав нам братню єдність у всіх наших зусиллях для щастя нашої Вітчизни і народу та для нового розквіту Христової Церкви в Україні…

-Дорогі організатори цього дійства, представники львівської інтелігенції, представники громадської організації «Святий Юр», які вже з 2015 року проводите роботу, щоби  відновити, відкрити, відчистити  ім’я великого лідера, подвижника, слуги Божого митрополита Андрея. Вірю в те, що в науково-практичній конференції хтось зможе відновити, хтось по-особливому відкрити  ту велику людину, святця ХХ століття митрополита Андрея. Ми сьогодні маємо подякувати Богу за ту велику ласку, яку ми отримали, що ми маємо вільну, незалежну свою державу, і в цій державі є можливим оцінити правильно і правдиво нашу історію й історичних осіб. Тому, що ми, хто пережив, а хто тільки з історії знає про комуністичний режим, який писав для нас історію, який понижував, обпльовував в різних фільмах, в різних статтях наших народних лідерів. Сьогодні, як ніколи, постало питання, щоби підняти на висоту ім’я митрополита Андрея як українця, як лідера українського народу. Тому, що йому складно було в той час, коли ще не було своєї держави, коли панувала Польща, – будувати свою державу. І сьогодні на конференції наша молодь представить всю багатогранність діяльності митрополита Андрея, – сказав  о. Володимир Касіян.

Голова районної ради Тарас Келеберда наголосив: “Я щиро вірю, що сьогоднішнє свято дасть можливість не тільки дослідити життя і діяльність митрополита Андрея Шептицького, не тільки вивчити його думку, історію, досягнення, а й намагатимемося усі ми разом здійснювати ті правди, які були у його житті і навчанні, здійснювати їх у наших особливих умовах сьогодення, у нашому повсякденному, особистому, сімейному, політичному і державному житті. З нагоди цього свята хочу побажати всім нам міцного здоров’я, мудрості, наснаги і натхнення, невичерпної енергії і впевненості у завтрашньому дні. Я хочу побажати усім нам спокою на душі і на серці, мирного неба. Користуючись нагодою висловлюю вдячність гостям зі Львова, які так активно долучилися до святкувань, що пропагуєте ідеї вивчення життя і діяльності Андрея Шептицького – нашого великого митрополита. Дуже вагоме вчення і дуже велика наука, яка буде корисною для нашої молоді. Я бажаю всім хорошого  проведення свята, учасникам конференції, змагань, фестивалю –  успіхів і всіх гараздів. Зі святом! Слава Україні!”

Вступне слово в науково-практичній конференції “Митрополиче зерно” підготував директор комунального закладу “Публічна бібліотека Кам’янка-Бузької міської ради” Василь Івашків. Він запалив дві свічечки в пам’ять і в подяку його екселенції кир Андрею, слузі Божому і слузі Українського народу. Історик-дослідник у розповіді йшов слідами нашого Провідника, говорив про внесок митрополита у розвиток духовності українського народу, внесок, який він зробив у свій час, в час його фізичного існування. “Він є великим для нас, сьогоднішніх, що так само шукають себе, що переживають великі виклики часу, що моляться і турбуються, і що складають своє життя за волю Вітчизни і за ближнього свого”. Василь Івашків з колективом бібліотеки оформив унікальну виставку – старовинних речей з храмів, книг, ікон.

Під час конференції свої наукові роботи представили учні Анастасія Зубик – ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м. Кам’янка-Бузька, Світлана Тригуб – Великосілківський НВК “ЗОЗ І-ІІІ ст. ДЗ”, Вікторія Боєчко – ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Кам’янка-Бузька, Софія Партика – ЗОЗ І-ІІІ ст. с. Батятичі, Матвій Туцький – ЗОШ І-ІІІ ст. смт Запитів, Дмитро Чернега – ЗОШ І-ІІІ ст.№3 м. Кам’янка-Бузька.

У Кам’янка-Бузькому районному Народному домі відбувся фестиваль української пісні “Голос Руси-України”, а в фойє Народного дому були висталені роботи гуртківців ЦТДЮ, роботи учнів ВПУ №71 м. Кам’янка-Бузька, експозиції історико-краєзнавчого музею Кам’янеччини – це виставка народної творчості “Таланти твої, Русь-Україно”.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: