k2FtbBdWr1

У Львівській ОДА підписали меморандум щодо створення пам’ятника Чортківській офензиві

DSC_1781_1541087849_613x408.66666666667_3_0

Сьогодні, у день створення Західноукраїнської Народної Республіки, три області – Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська – підписали Меморандум про співпрацю щодо встановлення пам’ятника з нагоди 100-річчя наступальної військової операції – Чортківська офензива.

«Чортківська офензива – це історія столітньої пам’яті, віддданості служінню державі. Це історія, яка сьогодні підкреслює міць нашої державності», – наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

З огляду на спільний інтерес сторони зобов’язуються спільними зусиллями встановити пам’ятник у м. Чортків Тернопільської області з нагоди 100-річчя військової наступальної операції Української Галицької Армії.

«Ми всі усвідомлюємо, що є спільна українська історія – від заходу і до сходу. І мусимо долучитись до  того, щоб ті бої, які веле українська армія, у якому б це не було столітті, були гідно увіковічнені. Чортківська офензива – це один із кращих прикладів військовогго мистецтва Української Галицької Армії, це пирклад одного із кращих боїв часів ЗУНРу, це наша гордість і наша звитяга», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

До процесу створення пам’ятника залучать також громадськість.

Історична довідка:

Чортківська офензива (Чортківський наступ) або Червнева офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918 – 1919 роках. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

В області тривають роботи з відновлення електропостачання
На Львівщині стартував промоційний тур для журналістів
Вже вчетверте на Львівщині відбудеться HoReCa SHOW
Маркіян Мальський зустрівся із директором Австрійського культурного форуму в Києві Ульфом Хаусбрандт...
Природоохоронці НПП «Північне Поділля» обстежили заповідне урочище «Тудорів ліс»
В області відбудеться міжнародний круглий стіл «20 років співпраці ГО «ДОРОГА»-Фонд ім.Стефана Батор...