k2FtbBdWr1

У Львівському історичному музеї відзначили переможців Всеукраїнського проєкту молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ»

_1607093326_613x321.69434796337_3_0

«ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» – проєкт для творчого самовираження молодих українських митців й популяризації їх мистецтва у світі. Це виставка картин дітей та молоді різноманітної тематики. За свою десятирічну історію проєкт вже презентували у Києві, Дніпрі, Житомирі, Варшаві, Кракові, Цугу, Мілані та Парижі. За цей час експозиції оглянули тисячі осіб.

Свій ювілей, проєкт відзначає у Львові. Саме тут, у Львівському історичному музеї, десять років назад він розпочав свій шлях.

Завдяки зусиллям організаторів, добродіїв, меценатів і митців України та країн-партнерів, Проєкт постійно реалізовується винятково як громадська ініціатива.

Упродовж діяльності Проєкту участь у ньому взяли не один десяток дітей, які мешкають у спеціалізованих закладах Львівської області. Це сирітські будинки, школи-інтернати тощо.

Загалом для участі у цьогорічному Всеукраїнському проєкті учасники із 22 областей України надіслали свої роботи. 10 жовтня завершився їх черговий прийом.

А вже 18 листопада члени міжнародної колегії завершили перегляди кваліфікованих до конкурсу робіт й визначилися у пріоритетах відбору.

Як вони зазначили, вибір був не легкий, роботи учасників – дуже сильні. Журі розповіло, що під час перегляду знали лише вік дитини, відтак результати конкурсу вважають об’єктивними.

Загалом у цьогорічному проєкті презентували понад 150 картин. Їх автори діти віком від 6 до 16 років. Відтак, тематика дуже різноманітна. Це і зображення тварин, природи, інтерпретація відомих дитячих книг, і навіть відгук на актуальні суспільні проблеми. До прикладу низка картин це бачення дітьми пандемії коронавірусу.

Серед учасниць маленька Тетяна, дівчинці 8 років. На презентацію прийшла із мамою та молодшою сестричкою. ЇЇ картина має назву «Зефіроblack cats». Мисткиня розповідає, назву придумала вже в процесі роботи.

«Я намалювала двох котиків на вишці. Спершу я використовувала одні кольори, потім вирішила додати яскравості, щоб зробити картину оригінальною»,-  поділилась Таня.

За активну участь у проєкті талановитих дітей відзначили призами та подарунками.

Привітав учасників і заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Найбільше до мене промовляє мистецтво, яке творять юні таланти. Діти – це наше майбутнє і найкраща інвестиція. Ми повинні вкладати у розвиток наших дітей, їх здоров’я, гідне виховання. І сьогодні, бачачи цю неймовірну красу, ми пишаємося вами, ми горді за ваші успіхи та таланти. Дякую організаторам, завдяки яким до проєкту долучились десятки дітей, які мешкають у сирітських будинках та школах-інтернатах. Це надзвичайно важлива справа. Бажаю усім дітям, роботи яких ми сьогодні бачимо, щасливого майбутнього, реалізації талантів та покликань», – зазначив він.

Також він від імені голови Львівської ОДА вручив подяки організаторам проєкту та додав, що облдержадміністрація підтримує ініціативу проєкту і  наступного року фінансово долучиться до її реалізації.

Додамо, що до ювілею проєкту, під час урочистостей, погасили спеціальну марку та презентували конверт від “Укрпошти”. На ньому зображена одна з картин-переможців попередніх років.

Зазначимо, що Всеукраїнський проєкт молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» ініційований International Association Culture and Art у 2011 році. Його координатором є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», а організатором – ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив».


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

На медицину та освіту області – 146 та 145 мільйонів гривень відповідно
eHealth: 30 % мешканців Львівщини уклали декларації з лікарями
Президент підписав Закон, спрямований на удосконалення функціонування системи державної підтримки ку...
На земельних торгах у формі аукціону ще три водні об’єкти знайшли своїх орендарів
Департамент соцзахисту оголошує конкурс фінансової підтримки проектів, розроблених інститутами грома...
Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Регіональний план управління ві...