k2FtbBdWr1

У місті Брно урочисто відкрили виставку художника Івана Марчука

1

Сьогодні, 11 жовтня, у місті Брно (Чехія) делегація із Львівщини на чолі з Олегом Синюткою взяла участь у відкритті виставки відомого українського художника, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка, Івана Марчука.

“Іван Марчук є засновником нових стилів та авторської техніки в мистецтві, які міцно закріпилися за його іменем. Його талант вже належить людству. Він творить образ модерної України і гордо несе її стяг у світі. Ми пишаємося тим, що у 2006 році Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії. Це перший випадок визнання українського художника інституцією такого високого рівня» – зазначив під час вітального слова голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Для нас особливо знаменним є те, що Іван Марчук – єдиний з українців, хто потрапив до списку «ста геніїв сучасності» за версією газети «Дейлі телеграф». Так світ відзначив роль у зміні системи поглядів, суспільне визнання, силу інтелекту, досягнення та культурну значущість нашого уславленого митця. Нині ми щиро вдячні за можливість відкрити українського генія для чеських поціновувачів прекрасного» – додав очільник області.

Довідково:

Марчук Іван –2007 року потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності,  який уклала британська газета «Дейлі телеграф».

Доробок митця налічує близько 5000 творів. Провів понад 120 персональних і близько 50 колективних виставок. Майстерня митця знаходиться в самому центрі Києва на вулиці Пушкінській.

До 1988 року Спілка художників офіційно не визнавала творчість Івана Марчука, хоча він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР перші виставки 1979 і 1980 років у Москві. І лише 1988 року його прийняли в члени Спілки художників України.

Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанізму. Авторська техніка передачі зображення — пльонтанізм (від діалектизму «пльонтати» — плести, заплітати, переплітати): нанесення фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетення під різними кутами, чим досягається ефект об’ємності й світіння. Сьогодні його картини вражають мистецтвознавців Європи, Америки, Австралії, йому пропонують виставлятися в найкращих залах світу. Картини Івана Марчука зберігаються в багатьох колекціях у різних країнах світу.

Виставкова діяльність:

У доробку митця близько 130 персональних та 50 колективних виставок в Україні й за кордоном (зокрема, 1990, Національний художній музей, Київ; 1999, галерея муніципалітету м. Ліль, Франція; 2005, Український дім, Київ; 2006, Національний музей російського мистецтва, Київ; 2011, Національний музей Т. Г. Шевченка, Київ; 2013, Палац Радзивіллів (Литовський художній музей), Литовська Республіка; 2013, галерея УВУ, Мюнхен, галерея Шарлоттенбургу, Берлін, Німеччина; 2015, галерея Кордегарда, Варшава, галерея Центрум, Краків, Польща; 2016, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»; 2016, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; 2016, Європейський Парламент, Бельгія тощо).


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Мешканців області закликають дотримуватись правил пожежної безпеки під час жнив
Епідемії грипу на Львівщині немає, – Наталія Тімко (+відео)
На Львівщині оголосили конкурс інноваційних проектів щодо позитивного впливу на клімат
На Львівщині підсумували роботу головного управління Пенсійного фонду області за перше півріччя 2019...
Відомі люди Львівщини закликали жінок прийти на обстеження
Голова Львівської ОДА із робочим візитом відвідав Бродівський, Золочівський та Буський райони