k2FtbBdWr1

У Новояворівську відкрили інклюзивно-ресурсний центр

52504149_2266823976917950_3084925908927119360_n_1550237424_613x459.75_3_0

Сьогодні, 15 лютого, у Новояворівську відкрили інклюзивно-ресурсний центр.

У ньому надаватимуть корекційно-розвиткову та адаптаційну допомогу дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, а також допомагатимуть їх соціальній інтеграції.

Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

«Геть від Москви – слова Президента України і ми дійсно наближаємось до сучасних методів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. З відкриттям таких центрів ми  можемо говорити про динаміку освітньої реформи. Нам потрібно бути впевненими, що ми самодостатня нація», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

Реконструкція новоствореного центру проводилася за кошти місцевого бюджету. З державного бюджету на оснащення ІРЦ було виділено і використано 251 888 гривень. Також приміщення ІРЦ повністю наповнене сучасними меблями та приладдям, які створюють комфортні умови для навчання дітей.

«Формування мережі ІРЦ – це важливий крок у створенні європейської системи надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Розвиток і соціалізація дітей цієї категорії – надзвичайно важливе питання. Саме тому держава виділяє і планує надалі виділяти значні кошти на підтримку осіб з особливими освітніми потребами», – наголосила під час виступу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

Окрім цього, за її словами, завданнями центру також будуть: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо індивідуальної програми розвитку дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та професійно (професійно-технічної) освіти з питань організації інклюзивного навчання.

На сьогодні у закладах освіти Яворівського району 24 дитини з особливими освітніми потребами навчається у інклюзивних класах та інклюзивних групах. З них – 21 дитина у ЗЗСО та 3 дітей у ЗДО.

Нагадаємо, що минулого тижня перший в цьому році інклюзивно-ресурсний центр відкрили у м. Жидачеві.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: