k2FtbBdWr1

У Новояворівську відкриють центр для послуг з гемодіалізу

1

У цьому році на Львівщині планують відкрити ще один центр для надання послуг з гемодіалізу – у місті Новояворівськ. Такі філії вже працюють у Червонограді, де обслуговується 31 пацієнт, і Дрогобичі  – 45 пацієнтів.

Про це йшлося під час виїзду до Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ) за участі заступника голови Львівської ОДА Юрія Підлісного та директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Богдана Чечотки, які ознайомилися разом з журналістами з роботою відділення хронічного гемодіалізу.

“Головне завдання органів влади – забезпечити лікуванням максимальну кількість пацієнтів, які потребують процедури замісної терапії, – зазначив Юрій Підлісний. – Обладнання і розхідний матеріал для гемодіалізу є імпортними, тому важливо забезпечити якомога нижчу ціну і створити конкурентне середовище  для структур, які надають відповідні послуги”.

За словами Юрія Підлісного, сама процедура є доволі тривалою і її роблять тричі на тиждень. Це часто ускладнює добирання хворих до Львова. Тому такі центри  у віддалених районах області є вкрай важливі.

Богдан Чечотка додав, що у нових центрах з надання послуг гемодіалізу доцільно поставити машини відкритого типу. Це дозволить використовувати іноземні якісні матеріали інших  фірм.

“Ми хочемо створити конкурентне середовище, щоби стримувати монополізацію, і водночас не шкодити якості надання медичної допомоги”, – пояснив він.

На обліку у відділенні хронічного гемодіалізу ЛОКЛ перебуває 231 пацієнт, який отримує програмний гемодіаліз, 47 – перитонеальний діаліз та 102 – із трансплантованою ниркою.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: