k2FtbBdWr1

У РДА розповіли про шляхи попередження зараження коронавірусом

IMG_20200305_110610

5 березня у райдержадміністрації відбувся інформаційно-роз’яснювальний захід щодо запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. Участь у заході взяли керівники закладів культури району, духовенство, медики та представники Держспоживслужби.

«Сьогодні ми вас зібрали на прохання Львівської облдержадміністрації для того щоб трохи більше поінформувати стосовно коронавірусу 2019-nCoV та як реагувати, як себе поводити та які вживати профілактичні заходи щоб не заразитися, – звернулася до присутніх голова райдержадміністрації Христина Замула. – Якщо у вас виникатимуть питання, прошу їх задавати. Бо ми на вас розраховуємо, як на людей, які спілкуються в громадах та можуть трохи більше донести інформацію до жителів населених пунктів району.»

Про заходи профілактики інфікування коронавірусом 2019-nCov, рекомендації та симптоми розповів присутнім лікар-епідеміолог Радехівського міжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сергій Рубанов.

Симптому коронавірусу не відрізняються від звичайного грипу. Інкубаційний період (період від зараження до появи перших клінічних симптомів захворювання) становить 14 днів, але може бути коротшим або довшим. Коронавірус найшвидше чіпляється людей похилого віку та людей, які мають хронічні захворювання.

Сергій Рубанов наголосив, що самому неможливо діагностувати чи захворіла людина звичайним грипом чи коронавірусом. Розрізнити це можуть лише спеціалізовані медичні заклади, які розгорнуті по всій Україні. На сьогодні вакцини проти коронавірусу немає. Є тест системи, але вони можуть лише його діагностувати.

Зазначив що місяць, тому коли людина приїжджала з Китаю, то це був аргумент для того щоб запідозрити у людини коронавірус. Тепер це не обмежується Китаєм, хворі були виявлено в Італії, Білорусії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Франції, а також в Україні є вже ідентифікований хворий. Вже зараз, медики та люди, повинні звертати увагу на симптоми захворювання і на те звідки та людина приїхала.

При Кам’янка-Бузькій центральній районній лікарні при приймальному відділені виділені дві боксовані палати для тимчасової ізоляції підозрілих на коронавірус. Поки підозрілий там перебуває, викликається спеціалізована медична допомога, яка забирає його та перевозить в інфекційну лікарню міста Львів де можна надати кваліфіковану допомогу.

Є такі захворювання як грип та ГРВІ, напевно немає такої людини яка б не перехворіла на дані хвороби. Але люди помирають не від самого грипу чи коронавірусу, а від викликаних ними ускладнень. Різниця між грипом та коронавірусом в тому, що останній атакує легені значно швидше.

Лікар-епідеміолог розповів, що щоб убезпечити себе від коронавірусу та інших вірусів, слід регулярно мити руки з милом та/або використовувати засоби для дезінфекції рук, менше контактувати з хворими, кашляти та чхати в згин ліктя або в серветку. В останньому випадку її слід одразу викинути в контейнер для сміття, а руки вимити чи обробити засобом зі спиртом. Не торкатися очей, носа та рота, контактувати менше з тваринами, їсти тільки ті тваринні продукти, що пройшли необхідну термообробку. Стежити за своїм здоров’ям, у разі температури, кашлю чи проблем із диханням звертатися до лікаря. Було наголошено на головному заході для кожного з нас – якщо хворий, то необхідно залишатися вдома. Бо хвора людина на роботі підставляє під загрозу інших людей.

Закликав священників пояснювати парафіянин, що якщо у людини симптоми ГРВІ, то краще утриматись від походу в церкву, а молилися вдома. Також про етикет кашлю (чхати або кашляти в зігнутий лікоть), приходити на богослужіння зі своїми серветками для протирання ікон.

Присутні ставили питання, які стосувалися рекомендації щодо засобів для дезінфекції приміщень та поверхонь, вакцинації, закриття інфекційних та туберкульозних лікарень та коли закінчиться дана ситуація з коронавірусом у світі та в Україні тощо.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

В'ячеслав Кириленко: Форум видавців у Львові – найбільша книжкова подія в Україні
Торік підприємства Львівщини експортували продукції на понад 1038 мільйонів доларів
Аграріям частково компенсують витрати на закупівлю техніки
Неукладений трудовий договір – соціально  незахищений працівник
Акціонерне товариство «Львівгаз» та підприємці Львівщини підписали Меморандум у сфері газифікації
Дев'ятниця: 14-22 жовтня у селі Руда Сілецька відбудеться ІІІ-тя єпархіальна Проща на честь Святого ...