k2FtbBdWr1

У сільському клубі звучить “Повстанське Танго”

зубів міст

25 жовтня заступник голови райдержадміністрації Михайло Мазяр відвідав Зубівмостівську сільську раду, у центральній садибі – селі Зубів Міст провів зустріч з представниками громади. Під час розмови Михайло Тарасович ознайомив активістів села із станом збору та вивезення ТПВ, люди цікавилися  перспективою будівництва у місті Червонограді сміттєпереробного заводу. Зазначалося, що в контейнерах на подвір”ях приватних господарств села накопичені ТПВ, їх слід найближчим часом вивезти для захоронення. Йшлося також про ремонт доріг, об”єднання територіальних громад, зокрема, питання фінансування закладів освіти в об”єднаних територіальних громадах порушив директор Зубівмостівського НВК Володимир Борисенко.

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Юремчук наголосила на тому, що Кабінет Міністрів України змінив порядок нарахування житлово-комунальних субсидій у 2016/2017 роках. – Ви можете претендувати на отримання субсидії, якщо витрати на комунпослуги перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу (раніше було 12%), – сказала вона. Посадовець розповіла про  вплив оренди земельних паїв на субсидію, людей цікавило надання матеріальних допомог малозабезпеченим сім”ям, отримання інших державних соціальних допомог.

Зустріч відбулася Народному домі. Тут читальний зал бібліотеки, фойє НД, зал, сцена гарно оформлені в українському державницькому стилі. Тут чи не щодня вирує робота, його завідувач Ірина Гудзеляк розповіла, що в закладі культури діє хоровий колектив, керівник Віталій Каландяк, жіночий вокальний ансамбль “Вишиванка”, сімейний колектив родини Кірик, гурток “Художнє слово” та драмгурток. Останніми, зокрема, керує Ольга Гудзеляк. Ці колективи – учасники всіх районних конкурсів, лауреати обласних. Особливо пишаються “Вертепом”, для цього дійства самі виготовили костюми. А ще в цьому краї завжди звучить “Повстанське Танго” у виконанні керівників Народних домів сіл Зубів Міст і Обидів, які відкривають перед глядачами душу того покоління українців, яке шанувало високі ідеали. В знак пам”яті про тих незламних героїв на вході до комплексної пам”ятки природи написано слова: “Віра, Надія, Любов”, які були життєвими імперативами місцевих учасників національно-визвольної боротьби, переселенців операції “Вісла”.

Сільський голова Зубівмостівської сільської ради Іван Москалюк розповів, що минулоріч провели ремонт дороги між селами Зубів-Міст і Ягідня, зараз завершують реконструкцію приміщення колгоспної контори під дитячу дошкільну установу, тут планують розмістити 2 групи, це орієнтовно на 40 дітей. Для цього з бюджету розвитку області виділено 500 тис. грн., з обласного бюджету – 100 тис. грн., співфінансування громади становить 72,4 тис. грн., сільради – 75 тис. грн., райради – 21 тис. грн. Крім того провели благоустрій – положили бруківку, вартість робіт становить 268 тис. грн. Зауважимо, що зараз у Зубівмостівському НВК функціонує 1 група дошкільнят з 25 осіб. “Наступного року планується реалізація проекту з вуличного освітлення села Зубів Міст, кошторисна вартість – 360 тис. грн., для цього маємо вже лічильник та технічну документацію. А на місці старої школи плануємо облаштувати парк Небесної сотні”, – сказав Іван Москалюк.

Тут можна милуватись краєвидами, золотавим виглядом дерев, село, мабуть, може претендувати на статус лелечого поселення.

1


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: