k2FtbBdWr1

У Запитові освячено новозбудовану катехитичну школу

12

21 листопада в.о. голови райдержадміністрації Роман Ткачишин взяв участь в Архиєрейській Святій Літургії з нагоди храмового празника собору святого архистратига Михаїла й інших безплотних сил у смт Запитів, освячення  новозбудованої катехитичної школи, 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля та її легалізації.

Урочисте богослужіння очолив Преосвященний Владика Михаїл Колтун у співслужінні з духовенством єпархії.

Єпископ звернувся до вірних: «Наша церква пережила підпілля і нищення. Але настільки діє Божа благодать у церковному житті, що ми сьогодні знаменуємо Боже благословення – відкриваємо катехитичну школу, яка наповнюється Божим духом. Ми хочемо заручитися нашою вірою, нашою молитвою, нашим старанням, щоб Божа благодать співдіяла у всіх наших стараннях про кращу долю України. Це ми робимо в пам»ять того часу, тих наших людей, які були переслідувані. Їх уже мало, але деякі, можливо, носять рани і понині».

04

Не оминув Владика своєю увагою і річницю початку Революції Гідності. Він підкреслив, що її початок в день Небесних Сил є дуже символічним, оскільки архангел Михаїл також був на початку боротьби за правду. Його постать додавала і нашому народові натхнення, сили і завзяття, щоб і ми могли тут на землі відстояти добро, мир, свободу, людську гідність та все те, чим обдарував Господь людину.

Настоятель храму, митрофорний протоієрей о. Василь Бесага наголосив, що найбільшим свідченням про підпілля є особистість Владики, увінчана єпископським Престолом Сокальсько-Жовківської єпархії. Катехитична школа носитиме ім»я фундатора храму, багаторічного пароха о. Лева Курмановича.

Єпископ Михаїл Колтун вручив грамоти прорабу Володимиру Почаю,  меценату Віктору Карпову, паламарю Михайлу Гнатіву, катехитам Михайлу Мирці і Тетяні Малицькій, колишньому народному депутатові Михайлу Блавацькому.

Після Святої Літургії Владика Михаїл отримав численні вітання від єпархіального духовенства та вірних з нагоди своїх іменин.

Єпархіальний архиєрей здійснив чин освячення новозбудованої катехитичної школи, зазначив, що вона збудована і освячена для того, щоб ми могли знати більше про Бога, про людину, про Церкву, про державу, щоб ми могли жити у правді з Богом, плекали життєві цінності та Божі чесноти. Діти подарували Владиці кошичок квітів, оздоблених цукерками, який виготовили власноруч.

09b

– Моє серце дуже радіє, – сказала член Патріаршої катехитичної комісії  сестра Луїза. – У 2001 році в нашій Церкві вийшло перше розпорядження щодо катехитичних шкіл. Я хочу поклонитися нашим батькам, дідусям, отцям, які зберегли зерно святої віри. Був час, коли церква змушена була замовчати. Але Бог не мовчав у наших серцях. Дана школа має своє завдання, це дар не лише для дітей, а й для всієї парафії. Разом із дітьми і батьки будуть вивчати правди святої віри. Катехитична школа має вас привести до Ісуса, навчити любити Його, приймати Його на кожній Службі Божій, щоб наше серце було глибоке і широке. Якщо буде Ісус і Богородиця на першому місці, і ви будете їх щиро любити, все буде добре у вашому житті. У Запитові проживає багато дітей, приведіть сюди своїх друзів, будьте маленькими апостолами, адже в школі буде діяти багато гуртків.

06

Селищний голова Запитівської селищної ради Юрій Федейко сердечно подякував духовенству, запевнив, що запитівці будуть черпати зі школи науку Божу. Зазначив, що минулоріч у селищі відкрито ЗОШ І-ІІІ ступенів, на майбутнє – планують будівництво дитячого садочка, а потім – каплички.

З нагоди святкувань парафіяльна молодь підготувала літературно-музичну композицію.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: