k2FtbBdWr1

Учасник АТО Петро Гриневич започаткував власний бізнес

гриневич

 Історія успіху учасників АТО

У перші роки війни найбільше хлопців – 25 осіб – було призвано з території Зубівмостівської сільської ради Кам’янка-Бузького району. За це органу місцевого самоврядування з обласного бюджету було виділено 700 тис. грн. для ремонту дороги, яка веде з міста Кам’янка-Бузька до села Зубів Міст. Серед тих перших патріотів, які взяли повістки і пішли в АТО, є Петро Гриневич. Нещодавно йому виповнилося 45 років. Напередодні Різдв’яних свят ми й зустрілися з цим успішним підприємцем.

– Коли Ви, пане Петре, потрапили в АТО?

– Призваний був наприкінці грудня 2015 року, спочатку забрали на півтора місяця на Яворівський полігон, а потім виїхали в Луганську область в Новоайдарський район. Нас розташували в селі, а вже до Нового року були на позиції. Це була 24-а окрема механізована бригада. Я мав навички військової служби, бо в  дев’яностих роках я служив в Армії.  

-Як склалася Ваша доля після АТО?

– До АТО я мав тимчасову роботу. А повернувся з війни, то не хотів десь йти на фірму, я хотів сам на себе працювати, щоб заробляти нормально, сплачувати податки. Став на облік у Кам’янка-Бузькому районному Центрі зайнятості. Його директор Оксана Довганик, фахівці Центру працювали персонально з кожним безробітним. Роз’яснювали, як можна відкрити свою справу, залучали до навчання, семінарів і зустрічей. Я навчався на курсах у Львові. Потім вибрав, чим я буду займатись, зареєструвався, почав виготовляти і встановлювати столярні вироби – вікна і двері. За фахом я не столяр, але навчився фахово працювати, спілкуватися з клієнтами, всі замовлення виконувати якісно, вчасно, зараз маємо заявки з усієї Львівської області.

– Чи ця допомога Центру зайнятості була для Вас вагомою ?

– Так, бо я отримав там 20 тис.грн. виплат та 26 тис. грн. допомоги на започаткування приватного бізнесу, отримав також необхідні консультації, познайомився з людьми. На одному із заводів Львова ми з партнером орендуємо приміщення, у Львові більше населення, більше роботи, це зручно, бо й клієнти завжди можуть звідусіль до нас доїхати. Я також знімаю квартиру у Львові, а на вихідні їду додому.

– Сьогодні – 5 січня, переддень Святого Вечора. До кого Ви їдете на свята? 

– Додому, до сім’ї – дружини, доньки, а ще приїде син з невісткою і онуком. А живемо ми з батьками жінки, я прийшов до них за зятя. У цьому ж селі проживають і мої батьки. Напевно повечеряємо вдома, потім підемо до моїх батьків, а вранці – до церкви. Це вже для нас, знаєте, така необхідність, добра традиція. У вівторок поїду до Львова на зустріч із побратимом, із яким колись разом служили, а тепер він контрактник і повертається з АТО. Там і хлопці приїдуть, з якими спілкуємося. У нас є потреба зустрітися,   підтримати один одного.

– А чи всі ті, які  служили з Вами, були такі справжні патріоти, добрі люди і де вони зараз?

– Тоді, хоч і призивали всіх підряд, але хлопці були сильні. А, якщо була якась зверхність, то ми якось відразу це бачили, намагалися по-доброму настільки це було можливо з кожним налагодити стосунки, без ненависті. Війна, знаєте, виявила як добрі сторони бійця, так і недоліки. Але кожен був відповідальний за життя іншого, ми були солідарні і небайдужі. А ще – кріпила молитва та підтримка родини. Я мріяв про той день, коли повернуся додому, піду на рибалку. І невдовзі пішов, з сином, був щасливий, про якість депресивні стани не було й думки. А загалом – наші люди добрі, хтось з хлопців після служби повернувся на стару роботу, дехто став на облік у Центр зайнятості, інші – залишились на контрактній військовій службі.

-Я дякую Вам  за те,  що Ви завжди готові спілкуватися з людьми, дякую Вам за виваженість, доброту. Нехай Дитятко Ісус поблагословить миром і всілякими ласками Вашу сім’ю, родину, нашу Україну. 

Розмову вела Ольга Сологуб.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

У Зашкові відзначили 125-ту річницю з дня народження Євгена Коновальця
17 липня в Кам"янка-Бузькому районному Народному домі - фестиваль "Родина"
Діти учасників АТО зі Стрийщини провели насичений вікенд у Львові
Відкриття та освячення меморіальної дошки Новітньому Герою України
Президент: Професія військового лікаря - одна з найважливіших для безпеки держави і особливо під час...
У КАМ’ЯНКА-БУЗЬКОМУ РАЙОНІ СТВОРЕНО ПРИЙОМНУ СІМ’Ю ТА ВЛАШТОВАНО НА СПІЛЬНЕ ПРОЖИВАННЯ І ВИХОВАННЯ Д...