k2FtbBdWr1

Учасникам АТО – усебічну допомогу

0

 

Уже понад рік триває неоголошена війна на сході країни. Вона принесла чимало труднощів у економічну, політичну та військову сфери. До проблеми зменшення диспропорції попиту і пропозиції робочої сили на ринку праці додалася ще одна – працевлаштування демобілізованих учасників АТО. Після побаченого їм непросто повернутися до мирного життя і навчитися радіти тому, що у вишині голубіє небо, за вікном співають пташки, поруч сміються діти. А ще – відновити трудову діяльність, адже улюблена справа здатна вилікувати не лише понівечене тіло, а й  часто зранену кулями душу.

Посадовці служби зайнятості у межах своєї компетенції намагається якомога швидше забезпечити армійців роботою та заробітком, а також надати їм всебічну допомогу соціального характеру. Для прикладу, фахівці Кам’янка-Бузького РЦЗ ініціювали внести зміни до розпорядження «Про організацію оплачуваних громадських робіт на 2015 рік», доповнивши перелік попередньо визначених видів тимчасової зайнятості новими. Йшлося про інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, технічна обробка та кур’єрська доставка матеріалів, а також супровід сімей учасників АТО. Для організації такої форми зайнятості уклали договори з Добротвірською селищною, Великоколоднівською, Жовтанецькою, Великосілківською сільськими радами. А щоби безробітні з числа колишніх соціальних працівників були добре обізнані із законодавчо-нормативними документами, для них організували семінар-навчання До вишколу залучили фахівців районного управління праці і соціального захисту населення, місцевого центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді. Цільова аудиторія, окрім ознайомлення з правовою базою, опанувала аспекти ведення соціального інспектування сімей учасників АТО, ефективні методи комунікації з особами групи ризику з метою вивчення їхніх потреб і подальшого надання кваліфікованої допомоги.

Нещодавно у стінах центру зайнятості відбулося чергове засідання мобільної групи з питань працевлаштування вимушено переміщених осіб і колишніх військовиків, що на повернулися з бойових операцій на сході країни. У заході, окрім посадовців ЦЗ, взяли участь Любов Височанська, керівник апарату Кам’янка-Бузької РДА, Андрій Загайко, голова управління соцзахисту населення, Галина Паньонтко, начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді. Присутні мали змогу не тільки обговорити питання забезпечення місцем праці вразливих верств населення, але й заслухали звіт учасників громадських робіт про виконані завдання. З-посеред різних труднощів, які доводиться долати внутрішнім мігрантам і колишнім армійцям, були названі такі як брак житла, проблеми психологічного характеру, відсутність постійного місця праці, пільги для дітей учасників АТО під час вступної кампанії, волонтерська поміч тим, хто з різних причин продовжує перебувати під кулями сепаратистів, тощо.

Під час заходу були озвучені й статистичні дані. Як зазначили посадовці, за посередництва ЦЗ цьогоріч шукали роботу дев’ять військовослужбовців. Питання зайнятості двох із них вирішується: один погодився пропрацювати тимчасово, допоки не підшукає роботу на постійній основі, інший вмотивований до відкриття власної справи. Наприкінці зустрічі господарі запросили членів мобільної групи, а також безробітних на День відкритих дверей, що відбудеться у форматі «Під одним дахом».

Оксана Довганик,

директор Камянка-Бузького районного центру зайнятості


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: