k2FtbBdWr1

Українська мова має всюди звучати на повний голос – Президент на відкритті Форуму видавців у Львові

1

Президент Петро  Порошенко зазначає, що українці вже перейшли рубікон і стали купувати нині більше українських книжок, ніж як колись – російськомовних. «Ми сьогодні в своїй державі будемо читати свої книжки на своїй мові», – сказав Президент, виступаючи на відкритті XXV Форуму видавців у Львові.

Глава держави зазначив, що для перемоги у боротьбі за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України нам потрібно зміцнювати засади нашої  державності.

«Однією з засад нашої державності є українська мова. Перед нами стоїть важливе завдання – забезпечення розвитку і функціонування української мови, як державної в усіх сферах суспільного життя та на всій території України, посилення її консолідуючої ролі в українському суспільстві, як засобу зміцнення державної єдності», – наголосив Петро Порошенко. Він підкреслив, що саме на це спрямований президентський Указ та цілий ряд підписаних ним законів.

«Але на цьому не можна зупинятись. Нам потрібне законодавче врегулювання всіх питань, пов’язаних зі статусом української мови як державної. Більше того, нам потрібна активна позиція суспільства, спрямована на розширення сфери функціонування і застосування української мови, реалізацією усіх без винятку положень мовного законодавства», – зазначив Глава держави.

«Чому так відбувається? Тому, що цього хоче український народ. Соціологічні дослідження засвідчують – ми любимо свою українську мову, ми хочемо її чути, нарешті, і дуже просто – ми хочемо нею говорити. Це стало драйвом, це стало модним», – сказав Петро Порошенко.

«Українська мова має всюди звучати на повний голос. І не лише всередині країни. Але найповніше вона розкриває свій потенціал, розвивається і формує своє майбутнє саме у друкованому слові»,  – підкреслив Президент.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Львівщина отримала 156,5 млн. грн. субвенції на освіту та охорону здоров'я
На Самбірщині відсвяткували свято врожаю «Обжинки – 2017»
З вересня батьки новонароджених отримуватимуть «пакунок малюка»
На Львівщині акцією «Свічка Захисника» вшанували загиблих Героїв
На Львівщині презентують виставку відомої львівської мисткині Оксани Риботицької «Плинність часу»
У Львівській ОДА організували навчання щодо наповнення баз даних геоінформаційної системи