k2FtbBdWr1

«Українці на весь світ показали, що ми – вільна і самодостатня нація»,- Максим Козицький

_1606812501_613x321.55548817465_3_0

Сьогодні наша держава відзначає 29-ту річницю Всеукраїнського референдуму щодо незалежності України. Українців та мешканців Львівщини зокрема привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«29 років тому понад 90 % виборців на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» сказали «Так». Українці на весь світ показали, що ми – вільна і самодостатня нація. Наш дух свободи ніколи і нікому не скорити. Ворог, який сьогодні нагло топчеться по нашій землі, нас не зламає. Бо волелюбність – у наших генах. Слава Україні!»,-  зазначив очільник області.

Нагадаємо, що  1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

Результатів референдуму чекали не тільки самі українці, а й цілий світ.

Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, у Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95% громадян.

Утретє за 350 років нашої героїчної та трагічної історії – від Визвольної війни середини XVII століття – Україна здобула самостійність.

Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: