k2FtbBdWr1

Українці та поляки вшанують пам’ять розстріляних нацистами львівських учених

1

У суботу, 2 липня, відбудеться меморіальне зібрання з нагоди вшанування 75-х роковин із дня загибелі львівських професорів на Вулецьких пагорбах в липні 1941 року.

Участь у зібранні візьме керівництво Львівської області, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, представницька делегація з Польщі, а також академічна спільнота і громадськість міста.

Початок заходу – о 10:00 год на вул. Лукаша, 1.

Довідка

Пам’ятник відомим львівським ученим, розстріляним німецькими нацистами у 1941 році, був відкритий 3 липня 2011 року. Подія була приурочена до 70-х роковин від часу тих трагічних подій.

У результаті міжнародного конкурсу на кращий проект пам’ятника, перемогу здобув спільний польсько-український проект скульптора Олександра Сьліви з Кракова та львівських архітекторів Олега Трофименка й Дмитра Сорокевича.

Монумент являє собою своєрідну арку, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – “Не убий!” – суттєво порушена, ніби збита. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісну конструкції світу.

Меморіал розташований на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету “Львівська політехніка” в районі вулиць Академічної, Сахарова, Відкритої та Лукаша-Карпинця.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: