k2FtbBdWr1

Українців усього світу закликають відсвяткувати День вишиванки

1

У четвер, 19 травня, українців усього світу закликають одягнути вишиванку та прийти у ній на роботу, університет, школу чи садочок. Таким чином пропонують долучитися до святкування Всесвітнього дня вишиванки, який щорічно відзначають у третій четвер травня.

Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

“День вишиванки – відносно нове народне свято. Воно покликане сприяти єдності і культурному відродженню багатонаціонального українського народу, – наголосила т.в.о. директора департаменту Марія Вагіла. – І власне для популяризації народного одягу, національної ідентифікації молодого покоління українців, відчуття єдності та приналежності до єдиного народу ми закликаємо українців долучитися до святкування та прийти у вишиванці”.

Зазначимо, ідею акції “Всесвітній день вишиванки” у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до Всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світові, а також прихильники України.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: