k2FtbBdWr1

Управління соціального захисту населення РДА інформує

12333

25 грудня 2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» ( №1181).

Зазначеним нормативно-правовим актом з 1 січня 2016року передбачено:

надання тимчасової  допомоги на дітей,  батьки  яких ухиляються від сплати аліментів у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім´ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.

У разі, коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє  одержувачу про те, які документи повинні бути подані протягом місяця.

Умови та розмір тимчасової допомоги, який виплачується у разі визначення судом розміру аліментів у твердій грошовій сумі залишилися незмінними та призначаються у відповідності до абзацу 2 пункту 8 постанови КМ від 22.02.2006р.№189.

скасування гарантованого розміру допомоги на дітей одиноким матерям (30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного року) та надання такої допомоги у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім´ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Якщо одинокі особи звернулися за продовженням допомоги із врахуванням доходу в 2015 році і період виплати припадає на 2016 рік, виплата допомоги таким особам із врахуванням підвищеного розміру продовжується до закінчення періоду призначення без їх звернення до управління соціального захисту населення.

З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками Урядовим рішенням збережено право на отрамання з 1 січня 2016 року допомоги на дітей одиноким матерям  та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, особам, які звернуться за її продовженням за новими умовами у періоді з січня по березень 2016 року.Такі  громадяни повинні  заповнити декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім´ї) за 6 місяців(липень-грудень 2015 року).

Особи, які звернуться за призначенням допомоги вперше, вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім´ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: