k2FtbBdWr1

Урочиста академії з нагоди 72-річниці створення Української Повстанської Армії

DSC08247

12 жовтня голова райдержадміністрації Василь Радчук взяв участь в урочистій академії з нагоди 72-річниці створення Української Повстанської Армії, яка відбулася у районному Народному домі. Від влади та громадськості міста було покладено корзини квітів до могил вояків УПА, пам’ятника Степану Бандері, барельєфу Романа Шухевича. Василь Олександрович привітав присутніх Із 72-річницею створення Української Повстанської Армії. У вітальному слові він сказав: «Сьогодні, у напередодні прекрасного свята  Покрови Пресвятої Богородиці ми зібралися, щоб відзначити 72-ту річницю створення Української Повстанської Армії. Восени 1942 року в лісах Волині Військова референтура Організації Українських Націоналістів створила перші відділи майбутньої Української Повстанської Армії. Вони зі зброєю в руках стали на захист українського народу від німецьких, совєтських та польських окупантів. Згодом Українська Головна Визвольна Рада проголосила 14 жовтня – Свято Покрови, Богородиці Діви Марії – покровительки українського війська ще від козацьких часів – днем створення УПА. Вістка про створення УПА на Волині й Поліссі облетіла всю Україну. Народ тішився, складав пісні, а новостворені відділи армії стрімко розбудовувались в потужну силу. Воістину це була всенародна національно-визвольна боротьба за Волю і Незалежність України».

DSC08271

Багато вояків УПА з ласки Божої  пережили тюрми і гулаги та повернулися на рідні землі. Кам’янеччина є батьківщиною багатьох героїчних постатей. Кожне село нашого краю має своїх героїв.

Василь Олександрович заропонував вшанувати пам’ять загиблих та померлих вояків УПА хвилиною мовчання.

«Вам, славним воякам Української Повстанської Армії, які присутні на академії і які не змогли сюди прибути, – сказав на завершення голова РДА, – в ці золотом осяяні жовтневі дні звучать слова щирої подяки за героїзм, жертовність та мудрість. Це завдяки Вашій боротьбі, шановні Герої, над Україною сьогодні сяє сонце надії, гордо височить над нею Тризуб та майорить блакитно-жовте знамено. Нехай Вам завжди світить сонце добра і злагоди, доля буде прихильною, а Господь посилає міцне здоров’я, родинний затишок, щасливі і довгі роки життя».

Він нагородили грамотами активістів спілки політв’язнів та братства УПА.

Після завершення урочистої академії відбувся районний фестиваль Повстанської пісні.

12-19 жовтня на територіях всіх місцевих рад відбудуться урочистості, присвячені створенню УПА. У заходах візьмуть участь священнослужителі, громадські та політичні організації, депутати всіх рівнів, громадськість району.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: