k2FtbBdWr1

УСИНОВЛЕННЯ В УКРАІНІ Найбільша помилка – створити шедевр та відмовитися від авторства!

1

1Аби покинуті діти мали люблячу родину!

 

            Питання усиновлення дітей в Україні регулюються:

Сімейним кодексом України, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про відпустки», Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 р. № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» (зі змінами), Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (зі змінами), Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.08.2008 р. № 479 «Про затвердження Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.2008 р. за № 1022/15713

Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усиновленою може бути та дитина, у якої розірвані юридичні стосунки з батьками. Тобто такі діти мають юридичний документ про те, що їхні батьки втратили батьківські права стосовно цієї дитини. Таким документом може бути рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть батьків, нотаріально засвідчена відмова батьків від дитини, тощо.

Усиновлення – це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною, і який полягає у передачі батьківських прав та обов’язків від однієї родини до іншої, це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих так і з боку дитини.

Усиновлювачам треба принципово усвідомити, що усиновлена ними дитина має такі ж соціальні, емоційні та фізичні потреби, як і будь-яка народжена дитина у родині. Надзвичайно важливо ці потреби визначити, зрозуміти причини їх виникнення, знайти шляхи їх задоволення, навіть якщо ці потреби на початковому етапі протирічать культурним нормам усиновлювачі.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.

Станом на даний час в районі проживає 16 усиновлених дітей. Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації здійснюється нагляд за умовами виховання, проживання та утримання дітей.

Для більш детальної інформації щодо усиновлення дітей звертайтесь в службу у справах дітей райдержадміністрації за адресою: вул.Незалежності, 27, м.Кам’янка-Бузька, Львівська область. тел 0 (03254) 5 23 18

 Начальник                                                        

служби у справах дітей                   /підпис/                     Іванна ДЯКІВНИЧ

Дмітрієва Олеся Вікторівна 5 23 18


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: