k2FtbBdWr1

Відбулося засідала районна протиепізоотична комісія у зв’язку iз виявленням захворюванням на сказ тварин

IMG_20191129_100444

29 листопада перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Вашківський провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної  комісії при районній державній адміністрації. Присутні розглянули питання  про запровадження карантинних обмежень в с. Великі Підліски у зв’язку iз захворюванням на сказ тварин.

Начальник Кам’янка-Бузького районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Володимир Комар проінформував про результати епізоотичного та епідеміологічного обстежень у зв’язку з виявленням збудника сказу в лисиці, яку загризла собака на території присадибного господарства Ю. Коцібан у с. Великі Підліски.

За результатами засідання та з метою запобігання можливої загрози поширення збудника сказу у регіоні дано доручення:

  1. Оголосити неблагополучним щодо сказу тварин с. Великі Підліски з прилеглими до нього польовими масивами, угіддями, пасовищами та урочищами – з 29.11.2019 року.
  2. Загрозливою зоною щодо сказу визначити села Дідилів, Хренів, селище Новий Яричів з прилеглими до них польовими та лісовими масивами, угіддями, пасовищами та урочищами – з 29.11.2019 року.
  3. Запровадити карантинні обмеження в с. Великі Підліски з прилеглими до нього польовими масивами, угіддями, пасовищами та урочищами – з 29.11.2019 року.
  4. Затвердити “План заходів щодо ліквідації захворювання на сказ тварин у с. Великi Пiдлiски”.
  5. Сільському голові Дідилівськоії сільської ради (Сумка В.В.):

5.1. Забезпечити контроль за дотриманням мешканцями чинних правил утримання собак та котів у населених пунктах – постiйно.

5.2. Налагодити подвірний облік собак та котів у с. Великi Підліски – до 6.12.2019.

5.3. При виявленні підозри у захворюванні на сказ (невластива поведінка, пригнічення, тощо) чи загибелі тварин – терміново повідомляти ветеринарну службу.

5.4. Забезпечити знищення трупiв забитих, загиблих та підозрілих в захворюванні на сказ тварин шляхом спалювання разом зi шкірою – постійно.

5.5. Надавати допомогу Кам’янка-Бузькiй  районній державнiй лiкарнi ветеринарної медицини при проведені протиепізоотичних заходів щодо ліквідації  захворювання на сказ тварин в с. Великi Пiдлiски – під час дії карантинних обмежень.

6. Товариству мисливцiв та рибалок “Крижень” (Піско Б.Й.):

6.1. З метою вивчення епiзоотичної ситуації щодо сказу в дикiй фаунi, провести в мисливських угіддях бiля с. Великi Пiдліски та загрозливій до сказу зоні діагностичний відстріл не  менше 5 лисиць з наступним направленням матеріалу у Кам’янка-Бузька лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на сказ.

6.2. Незалежно вiд терміну полювання вжити заходів щодо зниження чисельності лисиць.

6.3. Провести інструктаж для мисливців  про небезпеку сказу i заходи його попередження.

7.  Кам’янка-Бузькій  районній державній лікарні ветеринарної медицини (Браташ П.П.):

7.1. Забезпечити виконання комплексу протиепізоотичних заходів щодо ліквідації захворювання на сказ серед тварин у с.Великі Підліски – пiд час дії карантинних обмежень.

7.2. Підозрілих у зараженні на сказ тварин вакцинувати антирабічною вакциною та утримувати пiд наглядом впродовж 60 днiв.

7.3. Забезпечити в повному об’ємі вакцинацію собак та котів проти сказу в с.Великі Підліски – до 09.12.2019.

7.4. Встановити постійний ветеринарний контроль за тваринами, якi знаходяться у власностi громадян i з метою виявлення та ізоляції хворих тварин – під час дiї карантинних обмежень.

7.5. Серед населення проводити широку роз’яснювальну роботу з питань профілактики  сказу, правил поводження з невідомими тваринами – постiйно.

8. Директору КНП “Новояричiвська районна лiкарня” (Бурлакiв Л.Я.):

8.1. Провести медичні огляди осіб, якi контактували з трупом інфікованої лисиці – невідкладно.

8.2. При медичних показах провести відповідну імунопрофілактику – 29.11.2019.

Протокол3 (1)

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: