k2FtbBdWr1

Відбувся семінар-тренінг на тему: «Робота із залежними та співзалежними особами»

IMG-9f3e46a07f6785eee7750c909eec37c9-V

Одним із основних завдань працівників районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є профілактика алкогольної та наркотичної залежності серед дітей та молоді. В Україні одним із успішних  місць позбавлення від  алко- і наркозалежності  є реабілітаційний центр «Назарет», заснований в 2004 році Карітасом Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Розташований осередок «Назарет» на покинутій військовій базі поблизу м. Дрогобич на Львівщині. Саме там з 14 по 15 березня відбувся семінар-тренінг на тему: «Робота із залежними та співзалежними особами»,  в якому взяла участь фахівець із соціальної роботи Кам’янка-Бузького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Заяць. Під час дводенного заходу обговорювалися особливості роботи із узалежненими особами, було ознайомлено з видами послуг, які надає реабілітаційний центр «Назарет»,  спеціалісти центрів мали можливість  поділитись  досвідом щодо протидії узалежнень в районах та містах Львівської області.
Інформаційна довідка:

В осередок приймають чоловіків віком від 18 до 55 років, незалежно від національного чи соціального походження, віросповідання. Термін перебування в реабілітаційному центрі становить щонайменше 12 місяців. Середня кількість людей на реабілітації – 20-30 осіб.

«Назарет» працює в режимі терапевтичної спільноти, що побудована на довірі і допомозі в пізнанні самого себе. Основами, на яких будується реабілітаційний центр є: молитва, духовна програма “12 кроків”,  дружба і взаємопідтримка, також  почуття обов’язку, відповідальності за себе та спільноту. Також мешканці реабілітаційного центру залучені до занять трудотерапією: ведуть господарство, вигодовують свійських тварин, мають власну хлібопекарню, заготовляють дрова для опалення, ─ відбувається соціалізація осіб, що раніше звикли жити згідно лише власних бажань, потреб і слабкостей. «Очевидно, що реабілітація узалежнених повинна бути місцем не просто ізоляції від алкогольних, наркотичних чи тютюнових речовин, ─ це місце ментального зміцнення і виховання, переосмислення принципів життя», ─ каже Олександра Козакевич, керівник програм у «Назареті».

З узалежненими в «Назареті» працюють психологи, консультанти та духовні наставники. Всі працівники центру мають належну кваліфікацію ─ психологічну, богословську або освіту в сфері соціальної роботи, також проходять навчання на тему терапії узалежнених. Також працівники «Назарету» регулярно проходять стажування в інших реабілітаційних центрах. Ведеться постійний пошук і встановлення контактів, співпраці з іншими подібними центрами в Україні  і за кордоном.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин: