k2FtbBdWr1

Відкриття та освячення меморіальної дошки Новітньому Герою України

DSC04524

У неділю, 18 грудня, в с. Полонична на подвір’ї школи, відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки Новітньому Герою України Василю Мельнику. Захід підготувала та провела ГО захисту прав та інтересів воїнів АТО. У ньому взяли участь заступник голови райдержадміністрації Михайло Мазяр, голова районної ради Тарас Келеберда, батьки та рідні Василя Мельника, громадськість краю.

Ведучими заходу були голова ГО захисту прав та інтересів воїнів АТО Роксана Терлецька і Олег Назарко.

-Всечесний отче, шановні батьки, рідні, владо, учні, однокласники та гості. Сьогодні ми зібралися разом тут щоб вшанувати пам’ять Василя Мельника, нашого земляка, випускника нашої школи, – з такими словами звернувся до присутніх Олег Назарко. Його доповнила  Роксана Терлецька: «Понад усе Василь любив свою країну, боровся за неї, стояв на сторожі волі та незалежності, ради тебе, твого життя і твоєї свободи він відав найдорожче – своє життя. Василь Мельник народився 1986 року, саме сьогодні йому б виповнилося 30 років. Навчався він у Полоничнівській школі. Мама ніколи не червоніла за нього на зборах, його завжди хвалили і в школі називали наш Василько. Закінчив 9 класів, поступив у Добротвірський професійний ліцей. Але тут, в стінах цієї школи залишиться пам’ять про нього. Усі учні залишають по собі пам’ять, а Василь Мельник стане прикладом мужності, справжнього патріотизму, героїзму для багатьох майбутніх поколінь. І меморіальна дошка, встановлена при вході, буде тому підтвердженням”.

У   березні 2015 року був мобілізований, у зоні АТО прослужив майже 2 роки. І саме в цей час Василь, як ніколи раніше, захоплювався поезією. У його віршах переплітаються мотиви радості та смутку, кохання та болю. Ніби передчуваючи трагедію, народжуються все нові та нові рядки. Знімаються відеоролики подій на війні.

Вірші Василя Мельника зачитали Наталія Бойко та Оксана Габій.

У Василя залишилися тато Роман, мама Марія, сестри Світлана та Галина, племінники. Пам’ять про нашого земляка, який віддав своє життя за мирне небо над Україною, навіки житиме в серцях рідних, близьких і знайомих йому людей. Право відкрити меморіальну дошку було надано племінникам Василя. Преосвященний отець освятив меморіальну дошку.

До слова запросили голову районної ради Тараса Келеберду:

«Війна з російським агресором – це біль нашого народу, втрата кращих синів і доньок України. Це сльози матерів, вкрадене дитинство. І скільки б років не пройшло, ми завжди будемо пам’ятати тих, хто не шкодував свого життя ради мирного неба Україні. В тяжкі для країни часи наш народ, незважаючи на різну його ментальність, як ніколи єдиний, мобілізований та сильний духом. Проте змиритись зі смертями власних дітей, чоловіків, рідних не можна ніколи.

Відкриттям цієї меморіальної дошки громада села Полонична, громадська організація, місцева та районна влада ще раз підтверджують щире співчуттям родині загиблого Василя Мельника та велику подяку усім воїнам-героям за мужність і героїзм. Низький уклін та щира вдячність батькам загиблого Героя, які виростили та виховали сина справжнім патріотом держави”, – завершив очільник району.

Вдивляючись у постать, у обличчя загиблого героя, ми розуміємо і усвідомлюємо, що Україна втратила найкращого, найсміливішого і найдостойнішого сина. Заслуги Василя перед батьківщиною, жителями Кам’янеччини неоцінені тому, що відав він своє життя за мир та незалежність України. На життєвому прикладі Василя мають вчитися юні покоління нашого Кам’янеччини краю. Життєрадісна посмішка молодого хлопця назавжди залишиться у пам’яті полоничан, жителів кам’янецького краю.

Сьогоднішня подія це лише маленька краплиночка нашої подяки до його імені за мирне майбутнє. Своє ім’я Василь вже вписав золотими літерами в історію рідної школи, рідного села, рідного краю, і рідної землі неньки України. Нехай ніколи не в’януть квіти у підніжжі до цієї меморіальної дошки, нехай завжди  буде вічною пам’ять про нашого захисника-героя України. Слава Герою! Слава Україні!

Прозвучала пісня «Прошу неба» у виконанні Ганни Каранець та Оксани Габій.

Роксана Терлецька наголосила, що меморіальна дошка нашому землякові, героєві Василю Мельнику – це щира данина справжньому патріоту, самовідданому захисникові Вітчизни, його боротьбі за суверенність, мир та спокій на рідній Українській землі. Тож давайте шанувати героїв, не забувати про них, особливо про тих хто так рано покинув нас задля щасливого майбутнього нашої держави.

Герої не вмирають!

Мама Василя подякувала депутату районної ради Оксані Шваюк, Роксані Терлецькій, священику, місцевій та районів владі, усім  присутнім, хто прийшов віддати шану її синові.

 


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Орденами "За мужність" ІІІ ступеня нагороджено львів'ян, які загинули у зоні проведення АТ...
Львівщина отримала понад 269 мільйонів гривень субвенції
Володимир Кирилич провів зустріч з батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу
Внутрішньо-переміщених осіб з Донбасу та Криму запрошують до участі у програмі допомоги
16-18 червня відбудеться традиційний фестиваль «Зашків»
Стан реалізації Урядової програми “Доступні ліки” у Кам’янка-Бузькому районі