k2FtbBdWr1

Відродження села: молочні сімейні ферми – пріоритетні учасники програми підтримки агровиробника

1

Створення та розвиток молочних сімейних ферм підтримується з державного, обласного бюджетів та інших джерел фінансування. У межах державних програм для розвитку тваринництва надається дотація за утримання молодняка великої рогатої худоби, а також селяни зможуть об’єднуватися у кооперативи та отримувати кошти на відповідне обладнання. За кошти обласного бюджету реалізується Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки. Суб’єкти господарювання в молочній галузі мають пріоритет при визначені учасників програми.

Також, впродовж декількох років для розвитку особистих селянських господарств надається підтримка від проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що реалізується урядом Канади. В області за підтримки проекту створено 40 сімейних  молочних ферм з поголів’ям від 4-20 корів. Дані сімейні ферми покращили умови догляду, утримання, годівлі, доїння, здоров’я та гігієни тварин, що в свою чергу дає їм можливість виробляти молоко  вищої якості.Сімейні ферми є членами кооперативів.

Для невеликих господарств кооперація є реальним способом забезпечити  підвищення якості молока. Адже тоді можна спільно закуповувати і використовувати обладнання, організовувати збут, забезпечувати ветеринарний догляд. Сьогодні через кооперативи реалізується дуже мала частка молока, хоча потенціал величезний.

Сімейні молочні ферми  –  це головний уклад ведення молочного бізнесу у всіх аграрних країнах світу, тому Львівщина повинна використовувати світовий досвід та свій історичний досвід з розвитку сімейних господарств та кооперації.  Це дозволить забезпечити область якісними продуктами харчування, створити додаткові робочі місця та дозволить кожній родині в селі жити заможно.

З обласними та державними програмами підтримки можна ознайомитись за посиланням


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Переможці Міжнародних, Всеукраїнських олімпіад і конкурсів отримали обласні премії
Як повернути працездатних безробітних на ринок праці: результати круглого столу у Львівській ОДА
Зміни до нарахування субсидій: дохід за 2 квартали та відсутність заборгованості
У Бродах відкрили оновлене пологове відділення районної лікарні
У кожну бібліотеку Львівщини потрапить по 150 примірників книг
Мінекономіки організує серію онлайн семінарів для з пасічниками, аграріями та органами місцевої влад...